ארכיון חודשי: אפריל 2015

מה זה נטפרי?

מה זה נטפרי?

בקיצור:
מערכת סינון משוכללת ומתקדמת ביותר, המספקת אפשרות גישה למגוון רחב של אתרים, עם סינון פנימי אמיתי.

קצת יותר בהרחבה:
שימוש בכלים טכנולוגיים הכי מתקדמים, שנותנים לנו אפשרות לפתוח כמות גדולה של אתרים – מחד, ולספק נט נקי ברמה חסרת תקדים – מאידך.
מלכתחילה כל האתרים סגורים, ואנו פותחים אתרים לפי בקשות של משתמשים. הבקשות לפתיחת האתרים מטופלות תוך כמה שעות, ולפעמים תוך כמה דקות. כל אתר מקבל את הסינון הראוי לו: יש אתרים שנפתחים לגמרי, יש אתרים שנפתחים עם סינון תמונות/ סינון טקסט וכדו'…
אתר שיש בו צורך בסינון תמונות: ברגע שהמשתמש פותח את האתר, התמונות נשלחות מיד לבדיקה, ובדרך כלל נבדקות תוך דקות בודדות. תמונות שנבדקו פעם אחת יהיו פתוחות לכולם.

להלן דוגמא של דף שעבר סינון: 

החשבון שלי

כל אחד יכול להגדיר בחשבון שלו: רשימה לבנה, רשימה שחורה ופתיחה או סגירה של אתרים לפי תגיות. וכן, פתיחה או סגירה לפי שעות וימים.

איך נרשמים לנטפרי?

ניתן להתחבר בטל: 052-6071528 או בכתובת yishai@isp.net.il

מחיר לספק: 35 ש"ח למהירות עד 100 מ"ב, והסינון הוא בחינם.

אפשר להתחבר לתקופת נסיון, כדי 'להרגיש' איך זה עובד (יש לפנות למספר הנ"ל).

תוכנה למחשב נייד

בעז"ה, בימים הקרובים תצא תוכנה למחשבים ניידים, שתחסום אפשרות להתחבר לרשת אלחוטית שלא עוברת סינון של נטפרי.

לשמוע בקול מרן – וברכת מרן

ברכת מרן - ויזכה לנחת מהילדים

לגליון המעניין לחץ כאן – חינם!

המשך לקרוא

גליונות נפלאים באידיש

די חורבנות קומען פונעם מייזל

וואלט איר געגעבן סם המוות?!

ווי אזוי

מען זעט

געוואלד! א מעסער אין קינדער צימער?!

א ביס פון א שלאנג

להורדת כל הגליונות יחד, לחץ כאן

פרוייקט "ברוך שגמלנו"


פרוייקט "ברוך שגמלנו"

 

להלן שלשה סיפורי גמילה אמיתיים, שנכתבו על ידי הנגמלים (בחורי ישיבה)

אוספים סיפורי גמילה אותנטיים, במטרה לפרסמם במרוכז

 

ניתן לשלוח סיפורים נוספים אל

דוא"ל: ymp803@gmail.com

פקס: 1532-5870698

 

מעבדות לחירות

זה היה נראה משעשע, נחמד, ואפילו תועלתי. ככה זה, היצר מתלבש עלינו עם התירוצים שנשמעים הכי מוצדקים והגיוניים. אז כן, הוא ניצח אותי, קניתי מכשיר "גלאקסי", היה לי אותו שנה שלמה. לא אשקר, בחודש הראשון אמרתי לעצמי "זה הדבר הכי טוב שהכרתי, יש פה הכל". עם הזמן ההתלהבות ירדה, והתחלתי להרגיש ולהבין שאני מתחיל לרדת, קמתי מאוחר בבקרים, הלימוד נחלש, ופשוט בכל הזדמנות חיפשתי להיות עם המכשיר. זה פשוט הרס אותי, הייתי עבד של זה, אחרי שנה הרמתי את העיניים לבורא עולם ואמרתי: אני רוצה לחזור למי שהייתי, אני מרגיש ריק! הלימוד לא לימוד, התפילה לא תפילה, כלום כלום כלום, ביקשתי שיעזור לי אני רוצה להוציא את הגלאקסי מהחיים שלי. התפילה עבדה, תוך שבוע מכרתי את המכשיר לערבי, והיום אני כבר יותר משנה בלי המכשיר. חזרתי לחיות, ליהנות מלימוד, להתפלל כמו שצריך. אני מרגיש משוחרר, טוב לי. והיום כשמשעמם לי אני מדבר עם חבר, ולא מדבר עם הגלאקסי, פשוט ככה, יצאתי מעבדות לחירות. זה היה קשה, ואפילו מאד, אבל היה שווה מאד, היצר הרע עדיין מחפש אותי, והוא לא יתייאש עד יומי האחרון, אבל הוא כבר לא בכיס שלי, יש לו עבודה קצת יותר קשה. תודה לבורא עולם שנתן לי את הכוח להוציא את המכשיר הטמא הזה מהנשמה שלי.

י.נ.

"אין לי יום ואין לי לילה"

"אני חייב לקבל מייל, אני לא יכול בלי sms, אני אוהב מוזיקה ואני זקוק לאינטרנט זמין". כן כן, היה לי את כל הסיבות למה לקנות אייפון, עשיתי את זה. מה לעשות, יש לי מצפון שאומר לי שזה אסור, ויש גדולים שאומרים שאני לא יכול להצטרף למנין, אבל מה הם מבינים, הם לא באמת יודעים מה אומרים… וככה עובר עוד יום ועוד יום, אני מרגיש ממש מקושר, יש לי אייפון הכי מתקדם, אבל לא יודע משום מה אני לא מתקדם… אני באמת רוצה ללמוד, אבל יש לי רטט בכיס, חייב לראות מה שלחו לי, ומבטיח לחזור ללימוד אחרי זה. טוב, אני מקבל מייל ממש חשוב, אני חייב לצאת שניה לראות מה שלחו לי. לחזור ללמוד כבר לא חזרתי, כי כרגע הלימוד משעמם אותי, יש לי דברים יותר מעניינים מאשר ללמוד… בלילה, עד השעות הקטנות אני יושב על האייפון, תפילה במנין למחרת? אני כבר לא יכול לקום, אני ממש עייף… ככה עוברת שנה. ללמוד כמו בן ישיבה, אני כבר לא יכול. גם לקום בבוקר לעבוד מוקדם, אני כבר לא יכול, מה לעשות, אתמול בלילה ראיתי סרט… בקיצור, אני בסרט שקשה לצאת ממנו, אני ב'בית כלא צבעוני'!

טוב, אני חייב לזרוק את זה. אני המשך לקרוא

מרן פוסק הדור הגר"ש ואזנר זצוק"ל

הרב ואזנר

מרן פוסק הדור הגר"ש ואזנר זצוק"ל:

המשתמש באינטרנט פרוץ אין לו חלק לעולם הבא (דרשת שבת שובה תשע"ג)

בחודש אחד אסונות נוראים אחד אחרי השני רח"ל. מדוע?

בחודש אחד אסונות נוראים אחד אחרי השני רח"ל. מדוע?

7 ילדים נשרפו למות רח"ל

פוסק הדור מרן הגר"ש וואזנר זצוק"ל

ר' מרדכי גרבר ז"ל נהרג בהלויה

הבחור החתן יצחק סמט ז"ל נרמס בהלויה

הרה"ג רבי חיים חדד זצ"ל רבה הספרדי של לוד

התינוק אפרים שרגא היישריק ז"ל

מרן הגאון רבי חיים גריינמן זצוק"ל

הילד אשר יונה שכטר ז"ל

הנערה דבורה פרידמן ע"ה

ר' עופר שרעבי ז"ל נילוש בתוך מכונת המצות רח"ל

הבחור בנימין נויפלד ז"ל

הגאון האדיר רבי יהודה אריה טרגר זצוק"ל מאנטוורפן

* * *

כידוע לכולנו [בין אם נאשר ובין אם נטמון את הראש בחול...] האינטרנט הפרוץ הוא הגורם לאסונות נוראים, יתומים חיים, הורים שכולים חיים, גירושין בסיטונאות, אנשים 'מתים' מבפנים, בכיות נוראות וצער אין סופי לאין ספור אנשים ברחבי הגלובוס. ולמפורסמות אין צריך ראיה.

 מי יודע אם אין קשר בין הנגע הנורא של האינטרנט למקרים מזעזעים אלו.

 מי יודע חשבונות שמים.

* * *

אומר הרמב"ם בהלכות תענית (פרק א) וזה לשונו:

דבר זה מדרכי התשובה הוא. שבזמן שתבוא צרה ויזעקו עליה ויריעו ידעו הכל שבגלל מעשיהם הרעים הורע להן ככתוב (ירמיה ה כה) 'עונותיכם הטו' וגו'. וזה הוא שיגרום להסיר הצרה מעליהם.

אבל אם לא יזעקו ולא יריעו אלא יאמרו דבר זה ממנהג העולם אירע לנו וצרה זו נקרה נקרית [-במקרה], הרי זו דרך אכזריות וגורמת להם להדבק במעשיהם הרעים. ותוסיף הצרה צרות אחרות. הוא שכתוב בתורה (ויקרא כו-כז) 'והלכתם עמי בקרי' (ויקרא כו-כח) 'והלכתי עמכם בחמת קרי'. כלומר כשאביא עליכם צרה כדי שתשובו אם תאמרו שהיא קרי אוסיף לכם חמת אותו קרי. עכ"ל.

והנה אנו רואים – בצער איום ונורא – איך מתקיימים דברי הרמב"ם שאם לא יזעקו על המעשים הרעים, יבואו צרות נוספות רח"ל.
והחי יתן אל ליבו.

"וְהָיָה כִּי יִשְׁאָלְךָ בִנְךָ" • ארבעת הקושיות של האדמו"ר מסאטמאר

"וְהָיָה כִּי יִשְׁאָלְךָ בִנְךָ" • ארבעת הקושיות של האדמו"ר מסאטמאר

"עבדים היינו למכשירי הטכנולוגיה": בסיום הפלפול התורני בדרשת חוה”מ, התריע האדמו”ר מסאטמאר שליט”א כנגד המחזיקים במכשירים חכמים בתואנה וטענה כי הם זקוקים לכך לפרנסתם • זעק האדמו”ר בכאב כשהוא מצביע על הנזק החינוכי האדיר הנגרם בשל כך

כבכל שנה נערכה בחול המועד פסח האסיפה השנתית ודרשת חיזוק בהיכל בית המדרש הגדול סאטמאר בווילאמסבורג בו נשא האדמו”ר שליט”א דרשה על הדברים הצריכים חיזוק.

אחרי אמירת הפלפול, עבר האדמו”ר שליט”א לדבר לקהל חסידיו. האדמו”ר התריע מפני פגעי הטכנולוגיה והרחיב כנגד התופעה שאנשים מסתובבים עם מכשירים חכמים בטענה שהם צריכים את זה לצורכי פרנסה, על כך התבטא ש”אי אפשר לעבוד על הילדים ולומר להם שזה רק לצורך פרנסה” ולכן הילדים השנה שואלים את הוריהם ארבע קושיות: 1. אבא למה יש לך מכשיר כזה, אני יודע שזה לא לצורכי פרנסה? 2) למה יש לאימא מכשיר כזה האם גם היא עובדת? 3) למה אין לך מערכת סינון על המכשיר האם גם זה לצורכי פרנסה? 4) למה אין לכם זמן אלי ואני מרגיש שאני יתום בלי הורים? “והתירוץ הוא” סיים האדמו”ר בכאב “עבדים היינו למכשירי הטכנולוגיה…”

זעקת מרן הגראי"ל שטיינמן שליט"א: המחזיק אינטרנט פרוץ גרוע יותר מרוצח

זעקת מרן הגראי"ל שטיינמן שליט"א: המחזיק אינטרנט פרוץ גרוע יותר מרוצח

בכנס של רבנים וראשי ישיבות באולם קונטיננטל זעק מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן שליט"א נגד השימוש באינטרנט. תכונה רבה נערכה באולם. מרן הגר"ח קנייבסקי הגיע גם הוא להשתתף, כמו"כ ראש מועצת חכמי התורה, חכם רבי שלום כהן שליט"א.

והרי דברי מרן הגראי"ל שטיינמן שליט"א:

מורי ורבותי, מזמן לזמן יש לנו בעיות, עם דברים שכל דבר זה סתירה עם התורה – עם דעת תורה, פעם כזה דבר, פעם כזה דבר. אני רוצה לומר דבר שכתוב בספר שערי תשובה לרבינו יונה, ואף שלכאורה אין לזה שייכות לענייננו, בכל זאת יש כן משהו ללמוד מזה. רבינו יונה שואל קושיה, כל אחד יודע מה שכתוב “המלבין פני חבירו ברבים אין לו חלק לעולם הבא”, שואל השערי תשובה לרבינו יונה, למה זה לא נאמר ברוצח? לא כתוב שהרוצח אין לו חלק לעולם הבא, בודאי זוהי עבירה חמורה מאד, והוא נענש, יש לו גיהנום, אבל לא כתוב שאין לו חלק לעולם הבא, ומי שמלבין פני חבירו ברבים אין לו חלק לעולם הבא. ומתרץ רבינו יונה כך, רוצח למרות שזה דבר חמור מאוד, סוף כל סוף יש סברא שהאדם ישים אל לבו מה הוא עשה, הוא הרג בן אדם! כל אדם מבין שזה דבר חמור מאוד, ויכול להיות שיבוא לידי תשובה, יכול להיות! הרי לא מדברים שהוא בא לידי תשובה, רק זה דבר שאפשר לבוא לידי תשובה, כי בן אדם ירגיש – מה עשיתי, הרגתי בן אדם! דבר נורא! משא”כ בהלבנת פנים הוא לא מבין שכל כך רע מה שעשה, והוא “רחוק מן התשובה”, וכיון שהוא רחוק מן התשובה, זה סיבה שאין לו חלק לעולם הבא, כך כתוב בספר שערי תשובה לרבינו יונה, ומסתמא כמעט כל אחד למד ויודע את זה.

אם כן אנחנו רואים כלל, אם זה דבר שיש סיכויים שאדם יעשה תשובה, אפילו אם זה מאוד חמור, אבל כיון שאפשר שיעשה תשובה, כבר מתחשבים עם זה, אבל דבר שעשה שרחוק מן התשובה, זה אי אפשר… והרי יש את הדבר הזה… שאנשים חושבים מה הוא עושה, האם הוא הורג בן אדם? לא! דבר כזה שהוא רחוק מן התשובה, זה נורא ואיום!! דבר ששייך שיעשה תשובה, אולי פעם, אפילו סיכוי רחוק, אך זה אפשרי, אבל אם זה לגמרי רחוק מן התשובה… המשך לקרוא

מקבץ עלונים מעניינים

המטוס טס – צריך אחריות

ארבע קושיות והתירוץ

בזכות מה יצאו ישראל ממצרים

שימורים – סיפור דרמטי

אור חיינו גליון א פסח עה

אור עינינו ניסן ה'תשע"ה – אידיש