מהו הדבר הגרוע ביותר בעיני מרן פוסק הדור הגר"ש ואזנר שליט"א?

סיפר הרב מ.א. שליט"א, הינו פעיל בארגון התומך ביתומים צעירים ברוחניות ובגשמיות, בעידוד וקידום חינוכם בתורה ויראת שמים.

בערב פסח תשע"ב היו עם קבוצה של כ-20 בני בר מצווה יתומים מאב או מאם אשר לראשונה יעבור עליהם ליל הסדר ללא אבא או אמא, אצל כמה מגדולי הדור לקבל מהם ברכה ועידוד.
כאשר נכנסו אצל מרן הגאון ר' שמואל הלוי וואזנר שליט"א פנה הרב אל הרב מ.א. מייד בשאלה:"האם אתה האחראי עליהם?" ולכשענה שהוא עוסק עימם במשך השנה בחינוך, פנה אליו פוסק הדור נחרצות ואמר לו: " אם ידוע לך על אחד מהיתומים האלה שיש לו בביתו או מתעסק עם אינטרנט פרוץ אסור לך לקרב אותו יחד עם שאר היתומים גם אם הוא יתום מאבא ומאמא!" ואח"כ פנה אל היתומים עצמם והזהיר אותם שלא להתחבר עם שום ילד שיש בביתו אינטרנט. ועל כך נסובה כל הפגישה של היתומים האלו עם פוסק הדור.
ונשאלת השאלה, אם כך הוא הדין ביתום מאב ואם מה דינו של בחור בישיבה שיש לו הורים, בריא וחסון, "וישמן ישורון ויבעט" ויש לו בכיסו "אלוהים אחרים" , האם לא צריך לעשות הערכה מחדש בדינו? לפחות שלא יקבל מקום לינה בפנימיה וארוחות בחדר האוכל! האם התקימה אסיפה בוועד הישיבות או במועצת גדולי התורה על תופעה זו המרקיבה את הישיבות מבפנים? הרי הבחורים האלה הופכים את הישיבה למועדון לילה ח"ו! האם אפשר להמשיך להפטיר כדאשתקד בתואנה שא"א לזרוק בחור לרחוב כאשר הוא מביא את הרחוב לישיבה, ומקלקל יחד איתו את כל החדר? עד שאנו מתעסקים בגיוס בני הישיבות עלינו לעסוק במהפכה השקטה הזו, שכבר גייסה מאות בחורים ואברכים או נשותיהם המגויסים כבר בצבא הסט"א (ללא מדים בצבע זית) ונמצאים כבר מזמן בעולם וירטואלי אחר של זוהמה וחטא, בביצה העולמית של האינטרנט. וכמו בשורה כל יום יוצא טרנספורט (רכבת מסודרת) של עשרות נשמות טהורות לעבר משרפות כבשני האינטרנט! האייפון והגלאקסי ואנחנו רגועים?! וכמו אז הרעיש הגאון ר' מיכאל דוב ויסמנדל זצוק"ל על הקורה וזעק: "קראתי ואין עונה!"
או שלא האמינו לו או שעסקו בדברים "יותר חשובים". אך בשואה שלפנינו זה לא בא בחשבון!
"גדול המחטיאו יותר מההורגו"! לא יתכן שניתן לשטן להחריב את היהדות בלחיצת כפתור. על כל אחד ואחד להיות חייל במערכה, לצאת למלחמה על האויב ולהרבות בתורה ויראת שמים בקדושה וטהרה, ולה' הישועה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>