חב"ד: הרב יצחק-יהודה ירוסלבסקי יוצא רשמית נגד ה'סמארטפונים'

חב"ד: הרב יצחק-יהודה ירוסלבסקי יוצא רשמית נגד ה'סמארטפונים'

בדרשה שנשא בליל השבת האחרונה, קרא מזכיר בי"ד רבני חב"ד ורב השכונה, הרב יצחק-יהודה ירוסלבסקי, שלא להחזיק בטלפונים שאינם כשרים ● "גדולי ישראל אסרו את המכשירים הפסולים ואף הורו שהמחזיקים במכשיר זה שחיטתם פסולה וכתבי הסת"ם – מלאכתם פסולה", אמר הרב, להפתעת מאות חסידי חב"ד שנכחו במקום ● בשיחה ל'שטורעם' אומר הרב ירוסלבסקי: "אין לי תשובה מדוע רבני חב"ד לא מצטרפים לקריאת גדולי ישראל. אני יוצא בכל התוקף נגד זה והנה אני אומר את זה במפורש"

בדרשה שנשא בליל השבת האחרונה בבית הכנסת המרכזי בשכונת נחלת הר-חב"ד בקריית מלאכי, קרא מזכיר בי"ד רבני חב"ד ורב השכונה, הרב יצחק-יהודה ירוסלבסקי, שלא להחזיק בטלפונים שאינם כשרים.

הרב החל את דרשתו בהתייחס לבחירות המוניציפליות ולאחר-מכן פנה לדבר על הנגע בקרב קהילת חב"ד בכל הקשור להחזקת מכשירי טלפונים חכמים, שאינם כשרים. "גדולי ישראל אסרו את המכשירים הפסולים ואף הורו שהמחזיקים במכשיר זה שחיטתם פסולה וכתבי הסת"ם – מלאכתם פסולה", אמר הרב, להפתעת מאות חסידי חב"ד שנכחו במקום.

בשיחה ל'שטורעם' אומר הרב ירוסלבסקי, כי "זו לא הפעם הראשונה שבה אני מתריע ומדבר על הבעיה הקשה של החזקת הטלפונים הסלולרים. זה מוריד בן-אדם למקומות הכי אפלים".

הרב ירוסלבסקי מוסיף ואומר, כי "בזמנו, הרבי כבר התייחס, בקשר לעיתונים, לפני כ-60 שנה, בתקופה שהרבי הוריד הנשיאות מהישיבה בניו-יורק, אז היו בחורים שראו את הדיווח על הורדת הנשיאות של הרבי בעיתון, והרבי אמר על זה: "כשבחור מסתכל בעיתון הוא רואה גם בעמודים הפנימיים ששם בחור לא צריך לראות". על אחת כמה וכמה היום עם האינטרנט שרואים דברים גרועים וכל גדולי ישראל יצאו נגד זה בכל התוקף".

אז מה הסיבה שעד עכשיו רבני חב"ד לא הצטרפו רשמית לקריאת גדולי ישראל?

"אין לי תשובה לזה. אני יוצא בכל התוקף נגד זה והנה אני אומר את זה במפורש. זה מביא לדברים הכי גרועים. לשון הרע ורכילות ודברים גרועים אף יותר".

האם זוהי הסנונית הראשונה בחב"ד לקראת הצטרפות למלחמה החרדית הכוללת בטלפונים הלא-כשרים? ימים יגידו.

(מקור: שטורעם)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>