כינוס המחנכים השנתי ■ פגעי הטכנולוגיה בנפשות הרכים

כינוס המחנכים השנתי ■ פגעי הטכנולוגיה בנפשות הרכים

'משרד החינוך' בניהולו של ר' נחום קפלן מקראון הייטס, הפועל במסגרת מוסד ה'מרכז לעניני חינוך', אסף גם השנה את המחנכים במוסדות החינוך של חב"ד ליובאוויטש בארצות הברית ● במשך שלושה ימי עיון, הרצאות ודיונים, השתלמו המחנכים לקראת שנת הלימודים הבאה ● דגש מרכזי הושם השנה על הדרך להתמודד עם הפיתוי האורב לבני הנוער באינטרנט, בטלפונים החכמים ובשאר המכשירים הטכנולוגיים ● סקר מיוחד שנערך לקראת הכינוס, חשף נתונים מדאיגים של התמכרות לתכנים וירטואליים, ונמסרו הרצאות מיוחדות בהם העלו הדוברים פתרונות מעשיים ● גלריית סיכום

איש החינוך הנודע הרב אברהם סגל הגיע במיוחד מישראל, ונהנה לראות את מאות המחנכים החב"דיים העוסקים בלהט במשימה החשובה שלפניהם, עיצוב דמותם הרוחנית של תינוקות של בית רבן.

הוא נגע בנאומו בשיטות הנהוגות במוסדות חינוך בישראל, להתמודד עם פגעי הטכנולוגיה, וקרא לאמץ אותם גם בארצות הברית, בה הנושא פרוץ יותר.

המחנכים שהגיעו לכינוס היו בעיקר מארצות הברית, אך בגלל הסמיכות ליום ההילולא ג' תמוז, הרשו לעצמם כמה מחנכים חב"דיים מאוסטרליה, מדרום אמריקה, אנגליה ועוד, להשתתף.

המנהל החינוכי של מוסד 'אהלי תורה' סיכם ואמר שזה כינוס החינוך הטוב ביותר שהשתתף בו מעודו. הכינוס התקיים באולמות המרווחים של מלון קראון פלאזה בקונטיקט.

הגאון החסיד הרב יהודה לייב שפירא, שעומד בראש ישיבות חב"ד במיאמי, ומהווה הדמות הרוחנית ורב קהילת אנ"ש בפלורידה, נשא הרצאה מיוחדת סביב האתגר לשמור על הנוער ועל השקפת עולמם, הלך מחשבתם ומעשיהם, בתחום הקדושה והחסידות. בנפרד התקיים פאנל מיוחד בנוכחות אנשי מקצוע ואישי חינוך, סביב הסקר שנחשף והציג תמונה די עגומה על אחוזי ההתמכרות של הנוער החב"די לתכנים וירטואליים שאינם עולים בקנה אחד עם הבית היהודי והחסידי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>