מכתב ממוהרא"ש זיע"א

מוהרא''ש - עותק

בלאנק מוהרא''ש

 

בעזה"י יום ב' לסדר אמור ט"ו אייר ה'תשע"ב

שלום וברכה אל רפאל נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

תשואת חן לך על התפילות שאתה מתפלל עבורי, יעזור הקדוש ברוך הוא שכל התפלות יתקבלו לרחמים ולרצון לפני אדון כל.

זה רעיון נפלא מה שאתה מציע, יתן לי הקדוש ברוך הוא את הכוחות ואחבר קונטרס כזה, אבל כבר כתבתי מזה הרבה מאד שיש היום קליפה עצומה שכובשת כל חלקה טובה, ומקררת את האמונה ואת היראת שמיים מבר ישראל, ומכניס בו כפירות ואפיקורסות, והוא הכלי משחית הנקרא אינטרנט, אייפד, בלקברי וכו' וכו', שבזה יכולים לראות כל מיני שיקוץ תיעוב … וזיהום, ומאמללים את עצמם וכו', ואת הילדים וכו'.

ולכן העיקר שצריכים לזרוק מהבית מחשב אינטרנט אייפד בלקברי וכו' וכו', אם יש לו דבר כזה, כי כך אמרו חכמינו הקדושים (סנהדרין מה.) אין יצר הרע שולט אלא במי שעיניו רואות; ואמר החכם "אין חוצץ בפני התאוה כעצימת העינים" ואמר "אין לך אבר באברי האדם שיגרום לו מכשול כמו העינים".

ואני מוכרח להגיד לך שהרבה בתים נהרסו לגמרי רק מפני שהיה להם מחשב אינטרנט בבית, ואף שזה נדמה כאילו הגזמה וכו', אבל רבים נפלו בפח בשביל הכלי הארור הזה וכו', ונשבר ביתם, ולבסוף התגרשו רחמנא לישזבן. ובפרט על ידי פייסבוק שמתכתבים וכו', ונופלים בפח של … וכו', ולבסוף נשבר הבית לגמרי וכו'.

ולכן אסור בהחלט שיהיה בבית מחשב אינטרנט וכו' וכו', כי זה הורס את כל חלקה טובה של היהדות, ומורידה את היראת שמים עד השאול רחמנא לישזבן, ומה גם שמאבדים את הילדים, כי ילד שלוקח כלי משחית כזה בתוך ידו וכו', הוא כבר נופל בשאול תחתית ומתחתיו, ולכן אשרי מי שמבער את החמץ הזה מביתו, ואז השכינה תשמור עליו.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך תמיד שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמיםחתימה מוהרא''ש

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>