אשתי מתעקשת לרכוש אייפון עם אינטרנט. האם להסכים או להתעקש שלא תקנה?

אשתי מתעקשת לרכוש אייפון עם אינטרנט. האם להסכים או להתעקש שלא תקנה?

שאלה, מאת חיים:

שלום וברכה למוהרא"ש ורפואה שלמה.

רציתי לקבל עצה מהצדיק איך לנהוג עם אשתי: בתקופה האחרונה היא רוצה לקנות אייפון עם אינטרנט. אני מבחינתי לא מוכן בשום פנים ואופן שיכנסו לביתנו מכשירים המלאים זימה וטינופת לנשמה, אך היא טוענת שאני לא סומך עליה וחונק אותה נפשית וכופה את דעתי עליה. יש לציין שבביתנו יש מחשב עם אינטרנט חסום.

הבעיה היא שכל החברות שלה ומשפחתה מחזיקים ומשתמשים באייפון והיא מושפעת חברתית מאוד מהם, ובכל פעם שהדיון הזה עולה יש לנו בעיות בשלום בית.

מבחינתי אני מוכן לתת לה הכל, רק לא מה שיפגע לנו בנשמה. יש לציין שהיא בחורה איכותית וטובה, ויש בנינו קשר טוב, אך בנושא זה אנו חלוקים. מה לעשות: להתעקש איתה או לא? תודה רבה.

תשובה:

 בלאנק מוהרא''ש

בעזה"י יום ב' לסדר ויחי ז' טבת ה'תשע"ה

שלום וברכה אל חיים נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

אין לתאר ואין לשער גודל הזכות של אדם שזוכה להיות ותרן בחיי הנישואין, כי אי אפשר להחזיק בית אלא כשהבעל והאישה מוותרים אחד לשני, וזה עיקר השלימות של כל זוג שאחד מוותר לשני. ורביז"ל אמר (ליקוטי מוהר"ן חלק א' סימן פ') שעיקר השלום כששני הפכים מתאחדים יחד, היינו אחד יש בו מידת החסד, ואחד יש בו מידת הגבורה, שהם שניהם הפכים אש ומים, אבל אם הם מתאחדים זו השלימות של השלום. ולכן כל זוג שרוצים שהשכינה תשרה בתוך ביתם, עליהם להרגיל את עצמם לוותר אחד לשני, ולסבול אחד את השני, ואמר החכם מכל אדם (משלי י' י"ב) "שנאה תעורר מדנים ועל כל פשעים תכסה אהבה"; אם יש אהבה אמיתית בין הזוג, אפילו שיקרה משהו וכו' – אזי "על כל פשעים תכסה אהבה", אבל אם מאבדים את השכל ונכנסים בלחץ ולא מוותרים אחד לשני, על ידי זה מכל דבר קטן עושים דבר גדול וכו' – אזי "שנאה תעורר מדנים", ולכן הסגולה הבטוחה לשלום בית, להיות ותרן אחד לשני, ולדעת שאם הקדוש ברוך הוא שידך בינינו, זה סימן שאנחנו נשמה אחת, ועלינו להסתדר יחד.

בעניין להכניס בבית אייפון שמקושר אל אינטרנט שבו יכולים לראות את כל הזבל והלכלוך, וכן להתכתב בפייסבוק, אזי אני מוכרח להגיד לך כי היום הזה יש קליפה עצומה שכובשת כל חלקה טובה, ומקררת את האמונה ואת היראת שמים מבר ישראל, ומכניסה בו כפירות ואפיקורסות, והם הכלי משחית הנקראים מחשב (מכשף) המחובר לאינטרנט, או אייפד, או בלקברי וכו', או אייפון, שבזה יכולים לראות כל מיני שיקוץ תיעוב … וזיהום, ומאמללים את עצמם וכו', כי על ידי שמסתכלים בזבל והלכלוך הזה וכו' נדבק בו כל הזוהמא של … התיעוב וכו' וכו', עד שנעשים מכורים לזה וקשה מאוד מאוד לצאת מזה, כי זה בדיוק כמו שאחד מכור לסמים וכו', או אחד מכור לשתיית אלכוהול וכו', כמו כן מי שיש לו מחשב המחובר לאינטרנט או שאר כלי משחית שיכולים לראות בזה כל … וזיהום וכו' וכו', אדם נעשה מכור לזה וקשה לו לצאת מזה וכו', וזה שורף לו את כל המוח ובוערות בו כל התאוות רעות, והראש והמוח שלו נעשים מטומטמים לגמרי מרוב הניאוף והלכלוך שמסתכלים בזה, והלב מתעקם בעקמומיות עד שנכנסים בו ספיקות באמונה, ונעקר ממנו יתברך.

ולכן העיקר לזרוק מהבית מחשב שמחובר אל אינטרנט או אייפד או בלקברי או אייפון וכו' וכו', כי כך אמרו חכמינו הקדושים (סנהדרין מה.) אין יצר הרע שולט אלא במה שעיניו רואות; ואמר החכם "אין חוצץ בפני התאווה כעצימת העינים", ואמר "אין לך אבר באברי האדם שיגרום לו מכשול כמו העינים".

ואני מוכרח להגיד לך שהרבה בתים נהרסו לגמרי רק מפני שהיה להם מחשב שמחובר אל אינטרנט בבית, והבעל או האישה התחילו להתכתב דרך הפייסבוק וכו' וכו', וכך נפלו בפח, ולבסוף או הבעל או האישה ברחו מהבית וכו'. ודבר זה מאוד מאוד מצוי בעיתים הללו, ואף שזה נדמה כאילו הגזמה וכו', אבל רבים נפלו בפח בשביל הכלי הארור הזה וכו', ונשבר ביתם, ולבסוף התגרשו רחמנא לישזבן, ולכן אסור בהחלט שיהיה בבית מחשב שמחובר לאינטרנט, כי זה הורס כל חלקה טובה של היהדות, ומוריד את היראת שמים עד השאול תחתית רחמנא לישזבן, ומה גם שמאבדים את הילדים, כי ילד או ילדה שלוקחים כלי משחית כזה בתוך ידיהם וכו' הם כבר נופלים בשאול תחתית ומתחתיו, ולכן אשרי מי שמבער את החמץ הזה מביתו, ואז השכינה תשמור עליו.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים

 חתימה מוהרא''ש

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>