בעלי מתעקש להשאיר את המחשב והאינטרנט בבית. איך עלי לנהוג במקרה כזה?

שאלה:

בעלי אינו מקפיד בשמירת תורה ומצוות, ודורש להשאיר בבית את המחשב והאינטרנט כי הוא משמש לעבודה. הוא מרשה לילדים לצפות במחשב, ובגלל שאני לא מסכימה, אני הופכת להיות 'האמא הרעה'. איך עלי לנהוג במקרה כזה?

תשובה:

 בלאנק מוהרא''ש

בעזה"י יום ו' עש"ק לסדר מטות מסעי כ"ז תמוז התשע"ג

שלום רב אל … תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

אני מוכרח להגיד לך שהיום יש בעולם קליפה עצומה שכובשת כל חלקה טובה, ומקררת את האמונה ואת היראת שמים מבר ישראל, ומכניסה בו כפירות ואפיקורסות, והוא הכלי משחית הנקרא אינטרנט, אייפד, בלקברי וכו', וכל מיני כלי משחית הדומים זה לזה וכו', שבהם יכולים לראות כל מיני שיקוץ תיעוב … וזיהום, ויכולים להתכתב עם כל מיני … וכו', עד שעל ידי זה מאמללים את עצמם וכו' ואת הילדים וכו', עד שבאים לגירושין רחמנא ליצלן.

ולכן את או בעלך מוכרחים לזרוק מהבית את המחשב שמחובר לאינטרנט, כי כך אמרו חכמינו הקדושים (סנהדרין מה.) אין יצר הרע שולט אלא במי שעיניו רואות; ואמר החכם "אין חוצץ בפני התאוה כעצימת העינים"; ואמר "אין לך אבר באברי האדם שיגרום לו מכשול כמו העינים". ואני מוכרח להגיד לך שהרבה בתים נהרסו לגמרי רק מפני שהיה להם מחשב שהיה מחובר לאינטרנט בבית, ואף שזה נדמה כאילו הגזמה וכו', אבל רבים נפלו בפח בשביל הכלי הארור הזה וכו', ונשבר ביתם, ולבסוף התגרשו רחמנא לישזבן, ולכן אסור בהחלט שיהיה בבית מחשב שמחובר לאינטרנט, כי זה הורס כל חלקה טובה של היהדות, ומוריד את היראת שמים עד השאול רחמנא לישזבן, ולכן אשרי מי שמבער את החמץ הזה מביתו, ואז השכינה תשמור עליו.

ובפרט שיש ילדים והמחשב שמחובר לאינטרנט פתוח להם, תהיו בטוחים את ובעלך שהילדים יתדרדרו עד התהום, ויקחו את עצמם להשתמש בסמים וכו', או יתחילו לשתות אלכוהול וכו', או שניהם ביחד, וידרדרו עד התהום ויגמרו בבית סוהר, כי רבים חללים הפיל המחשב שמחובר לאינטרנט, ועקר את הילדים מהדרך הישרה וכו', עד שנעשו מופקרים לגמרי, ולכן החכם עיניו בראשו ומוציא מביתו את הכלי משחית הזה, לפני שיאבד את הילדים באופן מר מאד שלא יוכל למחול לעצמו, כי הילדים ידרדרו בנוקבא דתהומא רבה, ויאבדו את עולמם.

אני מאד מקווה להקדוש ברוך הוא שתתני לבעלך לקרוא את המכתב הזה, וזה לא איום – זו מציאות, שלא רק ההורים המבוגרים מתקלקלים על ידי זה ועוזבים את קיום התורה והמצוות, אלא גם הילדים מתדרדרים לתהום וכו', ועושים שטויות עד שנקלעים במצבים שאני בטוח שההורים לא רוצים – שילדיהם ידרדרו כל כך עד לקיחת סמים וכו', ועד לפשע וכו', אשרי אדם שיש לו שכל ומבער את הנגע צרעת הזה מתוך ביתו.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפני תשכילי ותצליחי.

המאחל לך שבת שלום

 חתימה מוהרא''ש

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>