גיליתי שלבעלי יש פלאפון שמחובר לאינטרנט. איך אני צריכה לפעול?

שאלה:

גיליתי שיש לבעלי פלאפון שמחובר לאינטרנט והוא יכול לצפות ולראות מה שהוא רוצה, וכשדיברתי איתו על זה הוא אמר לי "זה לא עסק שלך, אל תתערבי לי בחיים!". מאז אני לא מדברת איתו יותר על זה, אבל אני לא יודעת אם אני נוהגת כשורה כי אולי במסתרים הוא כן מסתכל במקומות לא טובים.

אני יודעת על עצמי שאם לי היה דבר כזה לא הייתי מצליחה להתאפק וכן הייתי מסתכלת בדברים לא טובים. איך אני צריכה להתייחס לעניין: לדרוש ממנו שיפטר מזה, לבקש ממנו, או להעלים עין ולקוות שהוא לא גולש למקומות לא ראויים? תודה על התשובות הנפלאות.

תשובה:

 בלאנק מוהרא''ש

בעזה"י יום ג' לסדר צו ט' אדר ב' ה'תשע"ד

שלום רב אל שיינדי תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

מה אומר לך, לדעתי את כן צריכה לדבר פתוח עם בעלך לפני שזה יהיה מאוחר, כי הכלי משחית הזה שמחובר אל אינטרנט יכולים לראות בו כל הזבל והלכלוך שבעולם וכו', ומה קורה לבסוף? מתחילות להיות מריבות בתוך הבית בשביל זה, ורבים חללים הפיל הכלי משחית הזה והחריב בתים שלמים, ולכן אם את רוצה להציל את הבית שלך, את מוכרחת לדבר עם בעלך פתוח וכו'.

כמובן לא בהתקפות, אלא באהבה גדולה מאד וכו', כי כך אמרו חכמינו הקדושים (סנהדרין מ"ה.) אין יצר הרע שולט אלא במי שעיניו רואות; ואמר החכם "אין חוצץ בפני התאוה כעצימת העינים", ואמר "אין לך אבר באברי האדם שיגרום לו מכשול כמו העינים". ואני מוכרח להגיד לך שהרבה בתים נהרסו לגמרי רק מפני שהיה להם מחשב שמחובר אל אינטרנט בבית, ואף שזה נדמה כאילו זו הגזמה וכו', אבל רבים נפלו בפח בשביל הכלי הארור הזה וכו', ונשבר ביתם, ולבסוף התגרשו רחמנא לישזבן, ולכן אסור בהחלט שיהיה בבית מחשב שמחובר אל אינטרנט, כי זה הורס את כל חלקה טובה של היהדות, ומוריד את היראת שמים עד השאול רחמנא לישזבן, ולכן את מוכרחת לדבר עם בעלך לפני שיהיה מאוחר, ואז שניכם תתחרטו אבל יהיה כבר מאוחר.

הקדוש ברוך הוא יטהר את נשמות ישראל, ויקויים (זכריה י"ג ב') "ואת רוח הטומאה אעביר מן הארץ".

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים

 חתימה מוהרא''ש

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>