האם כדאי להישרף באושוויץ לצורך פרנסה?

שאלה:

מאת דודי:

לכבוד הצדיק היקר לנו מכל, אנו מאחלים לכם רפואה שלימה.

אני רוצה לשאול שאלה חשובה מאוד: יש לי בעיה עם אשתי, כי היא נמשכת מאוד לעולם האינטרנט. בבית אין לנו אינטרנט, ורק בעבודה שלי ובטלפון הנייד שלי יש אינטרנט – לצורכי עבודה בלבד. אשתי מבקשת ממני בכל פעם לגלוש באינטרנט, וטוענת שיש לה חברות שהיא רוצה להתכתב איתן וכו', אך אני לא מסכים שהיא תיגע בזה בשום פנים ואופן כי אני יודע מה זה מסוגל לגרום לה. הגעתי למצב שאני מוכן לוותר על האינטרנט, אך זה יגרום שלא אוכל להמשיך בעבודה שלי.

האם אני צריך לעזוב את העבודה ולחפש עבודה אחרת רק בגלל זה, ולסמוך על השם יתברך שייתן לנו פרנסה? אשמח לקבל תשובה.

תשובה:

 בלאנק מוהרא''ש

בעזה"י יום ה' לסדר ראה כ"ה אב ה'תשע"ג

שלום וברכה אל דודי נרו יאיר

לנכון קבלתי את מכתבך.

אתה צריך לדעת כי היום האויב הכי גדול שיש לאדם, לא רק ביהדות אלא אפילו באנושיות – זה המחשב (מכשף) המחובר לאינטרנט, כי זה ממש כמו כישוף המכשף את האדם, והרגע שנכנסים בו לא יכולים לצאת מזה, ועל זה נאמר (משלי ב') "כל באיה לא ישובון ולא ישיגו אורחות חיים". הקליפה של ניאוף זו קליפה עצומה, וזו היתה עצת בלעם, שאמר: "אלקיהם של אלו שונא זימה", ולכן תכשיל את עם ישראל בניאוף, כך אמר לבלק, ובאמת הכשילו כל כך הרבה יהודים תמימים בניאוף על ידי בנות מואב שהלכו ערומות וכו', ומראה העינים הכשיל אותם בהכי גרוע, כי כשאדם צופה ומביט בדברים של תועבה… וכו', זה מטמטם לו את המח והדעת עד שמאבד לגמרי את השכל והדעת, ונעשה משוגע ממש, כי כך אמרו חכמינו הקדושים (סוטה ג.) אין אדם עובר עבירה אלא אם נכנס בו רוח שטות, וכתיב (דברים כ"ח ל"ד) "והיית משוגע ממראה עיניך אשר תראה"; מי שמרגיל עצמו להסתכל על נשים, הוא נעשה משוגע ממש, וכן להיפוך נשים על גברים וכו', ואת זה אי אפשר להסביר למי שנפל בזה, כי כך אמרו חכמינו הקדושים (סנהדרין מ"ה.) אין יצר הרע שולט אלא במה שעיניו רואות, ולכן כל מי שיש לו מחשב (מכשף) המחובר לאינטרנט, וצופה ומביט בכל מיני זבל וליכלוך… – פשוט משתגע, וזו הגלות האחרונה שלנו, במקום שאדם יסתכל על האלקות שיש בכל דבר, אריך אנפין דקדושה (עיין לקוטי מוהר"ן חלק א' סימן רמ"ב) הוא מסתכל על אריך אנפין דטומאה ומשתגע ממש, כי היצר הרע עושה את האדם משוגע ממש.

ובפרטיות הפייסבוק ששם מתכתבים גברים עם נשים וכו', כל מיני מנוולים אחד עם השני, ולבסוף מתפרק הבית לגמרי עד שמתגרשים ועוזבים בית חם עם ילדים חמודים וכו', רק בשביל… שיקוץ תיעוב וזיהום.

ולכן אשרי מי שמוציא מתוך ביתו את הכלי שופכין האלו, כי אחרת ישבר ביתו בלי שום ספק, ויאבד את הטוב שנתן לו הקדוש ברוך הוא. אנשים לא מתארים לעצמם אל מה יכול להביא אותם המחשב (המכשף) המחובר לאינטרנט, להכי גרוע שבעולם, עד שנטפש שכלו ודעתו ועוזב את אשתו או להיפוך היא עוזבת את בעלה וילדיה, ובורחת עם איזה נואף ונשבר הבית לגמרי. ולכן אשרי מי שלא נכנס בנסיונות כאלו, אז אל רב טוב הגנוז והצפון יזכה.

המאחל לך ברכה והצלחה מן השמים

 חתימה מוהרא''ש

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>