מה אנו אמורים ללמוד מסופת הוריקן שהכתה בארצות הברית?

מוהרא''ש - עותקשאלה, מאת אליהו:

האם הרב יכול להסביר מה אנו אמורים ללמוד מהאסון של סופת ההוריקן 'סנדי' שהכתה בשבוע שעבר בארצות הברית והגיעה גם לאזורים יהודיים? תודה.

תשובה:

 בלאנק מוהרא''ש

בעזה"י יום ו' עש"ק לסדר חיי שרה כ"ד חשוון ה'תשע"ג

שלום וברכה אל אליהו נ"י

לנכון קבלתי את מכתבך.

הסופה שהגיעה זה לעורר את כולם שיזרקו את הכלי משחית אינטרנט, אייפון, בלקברי, אייפד וכו' וכו', שבזה יכולים לראות את כל הזבל והזנות רחמנא לישזבן, כי אם לא יהיה מבול, כי אין הקדוש ברוך הוא סובל את הזימה, כמאמרם ז"ל (בראשית רבה פרשה כ"ו סימן ה') על הכל הקדוש ברוך הוא מאריך אפו חוץ מן הזנות; ואמרו (במדבר רבה פרשה ט' סימן ז') אמר הקדוש ברוך הוא על הכל אני כובש, ועל הזימה אני כועס; ואמרו (תנחומא בראשית) על הכל הקדוש ברוך הוא מוותר, חוץ מן הזימה והזנות.

ויען שהכלי משחית הזה מביאה לידי ניאוף שיקוץ תיעוב וזיהום וכו', ולכן על זה בא שיטפון, ואף שהקדוש ברוך הוא הבטיח שלא יהיה יותר מבול, זה בכלליות העולם, אבל במקומות מסויימים יכול להיות מבול וסופה שיעשה חורבן, ולכן מעוררים את כלל נשמות ישראל, קודם לאומות העולם שהיה אצלם צונאמי וכו' וכו', ושטפו מאות עיירות וכפרים וכו' וכו', ונמחקו מן העולם וכו', וכשלא למדו מוסר מזה, אז זה בא לפתח ביתנו וכו', ואם עדיין לא יהיה לבני אדם שכל להתעורר שהקדוש ברוך הוא מקפיד על התועבה הזו, מי יודע מה עוד יהיה?

ולכן העיקר לזרוק מהבית מחשב אינטרנט, אייפון, בלקברי, אייפד וכו' וכו', כי כך אמרו חכמינו הקדושים (סנהדרין מ"ה.) אין יצר הרע שולט אלא במי שעיניו רואות; ואמר החכם "אין חוצץ בפני התאוה כעצימת העינים" ואמר "אין לך אבר באברי האדם שיגרום לו מכשול כמו העינים".

ואני מוכרח להגיד לך שהרבה בתים נהרסו לגמרי רק מפני שהיה להם מחשב אינטרנט, אייפון, בלקברי, אייפד וכו' וכו' בבית, ואף שזה נדמה כאילו הגזמה וכו', אבל רבים נפלו בפח בשביל הכלי הארור הזה וכו', ונשבר ביתם, ולבסוף התגרשו רחמנא לישזבן, ולכן אסור בהחלט שיהיה בבית מחשב אינטרנט, כי זה הורס את כל חלקה טובה של היהדות, ומוריד את היראת שמים עד השאול רחמנא לישזבן.

הקדוש ברוך הוא השומע תפילות ישראל ישמע בתפילתי שאני מבקש ומתפלל בעדך שיהיה לך הצלחה מרובה ובכל אשר תפנה תשכיל ותצליח.

המאחל לך שבת שלום

 חתימה מוהרא''ש

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>