מה הסיבה שבדור הזה יש כל כך הרבה גירושין בין זוגות צעירים?

שאלה:

שלום לרב שיק שליט"א. מה הסיבה שבדור הזה יש כל כך הרבה גירושין בין זוגות צעירים. ממה זה נובע? ואיך אפשר להנצל מכך בעצמי שלא אגיע למצב כזה חס וחלילה? רציתי מאד שהצדיק יסביר לי, תודה.

תשובה:

 בלאנק מוהרא''ש

בעזה"י יום ו' עש"ק לסדר כי תצא י"ג אלול ה'תשע"ב

שלום רב אל חנה תחי'

לנכון קבלתי את מכתבך.

לצערינו הרב היום … יכולים לצפות … בכלי משחית הארור האינטרנט, אייפון, פייסבוק וכו' וכו', ששם יכולים לראות כל מיני זבל, שזה מטמטם את המח … וזה מה שמסבב להם את הדעת והמח וכו', עד שמתגרשים.

אבל אחר כך מקבלים את העונש מה שמגיע להם, וכעין שאמרו חכמינו הקדושים (סנהדרין ק"ו.) היינו דאמרי אינשי גמלא אזלא למיבעי קרני אודני דהוו ליה גזיזן מיניה [הגמל הלך לבקש לעצמו גם כן קרניים, כי מקנא בקרני השור, ונענש ונקנס שגם את האוזנים שלו קיצצו ונעשה יותר קצרות אפילו משל חמור], וכך קורה עם כל אלו ש… ומסתכלים בהזבל והזוהמא של האינטרנט וכו', ומתכתבים בפייסבוק וכו', … ועל ידי זה באים לגירושין, ואחר כך אוכלים את זה בגדול.

ומי סובל, רק הילדים, כי חכמינו הקדושים אמרו (גיטין צ:) כל המגרש אשתו ראשונה אפילו מזבח מוריד עליו דמעות, נשאלה השאלה למה דווקא המזבח מוריד דמעות, למה לא שאר כלי המקדש, כגון הכיור, השולחן, המנורה, הארון וכו'? אלא המזבח מוריד דמעות מספיק קרבנות הביאו עלי, ולכן אני לא צריך יותר קרבנות, כי בגירושין מי הקרבנות? הילדים, ולכן המזבח דייקא מוריד דמעות, כי יש  עלי מספיק קרבנות, אני לא צריך שיביאו עלי עוד קרבנות.

הקדוש ברוך הוא יכניס כבר דעת ושכל באלו הגברים והנשים שיש להם בבית את הכלי משחית הטמא הזה שיזרקו מהבית מחשב אינטרנט, אייפד וכו' וכו', כי כך אמרו חכמינו הקדושים (סנהדרין מ"ה.) אין יצר הרע שולט אלא במי שעיניו רואות; ואמר החכם "אין חוצץ בפני התאוה כעצימת העינים" ואמר "אין לך אבר באברי האדם שיגרום לו מכשול כמו העינים".

ואני מוכרח להגיד לך שהרבה בתים נהרסו לגמרי רק מפני שהיה להם מחשב אינטרנט בבית והתכתבו בפייסבוק … עד שהתגרשו וכו', ואף שזה נדמה כאילו הגזמה וכו', אבל רבים נפלו בפח בשביל הכלי הארור הזה וכו', ונשבר ביתם, ולבסוף התגרשו רחמנא לישזבן.

ולכן אסור בהחלט שיהיה בבית מחשב אינטרנט, כי זה הורס את כל חלקה טובה של היהדות, ומורידה את היראת שמים עד השאול רחמנא לישזבן, ומזה בא כל הגירושין אפילו מהבתים הכי חרדים וכו' וכו'.

הקדוש ברוך הוא יערה רוח טהרה על נשמות ישראל, וכולם יחזרו בתשובה שלימה.

המאחל לך שבת שלום

חתימה מוהרא''ש

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>