רבי אשר אריאלי שליט"א / אינטרנט לצורך פרנסה? – אסור!

הגר"א אריאלי שליט"א / אינטרנט לצורך פרנסה? – אסור!

לפעמים משתמשים בכלים אלו לצורך פרנסה, יש כבר את ההוראה של חכמי הדור שליט"א שכל זמן שאפשר להגיע עם כלי זה לדברים אסורים כל זמן שאין את המסננת – הפילטר כראוי כפי שהורו לנו אז כלי זה הוא טרף.

איזה מין טעם יש לתירוץ זה שמשתמשים עם זה לפרנסה? הרי כולנו מאמינים בני מאמינים שמזונותיו של אדם קצובים לו מר"ה ועד ר"ה. ואנו צריכים לעשות את ההשתדלות שלנו, וההשתדלות מחייבת אותנו לעשות פעולות כרצון ה' וזוהי ההשתדלות הנכונה, אבל לעשות פעולות נגד רצון ד', ניתכן שזוהי השתדלות נכונה? זו כוונת הבורא? וכי דרך זו תביא פרנסה?

אדם שמרויח כסף מהכלים האלו, היעלה על הדעת שעל זה נאמר ברכת ד' שחושב שהוא היא תעשיר, זה הרי שייך ההפוך שנא' עליו יש עושר שמור לבעליו לרעתו" ויש עצות ופתרונות היום אזמים פתרונות שאפשר לע… כראוי כדת וכדין וכמובן כהוראת חכמי הדור.

לו יצויר שעובדים בכזה מקום שבעל הבית לא נותן לעשות כזה פילטר וחסימה כאן הוא המקום למסירות נפש. כלל ישראל עמד בנסיונות הגדולים שהיו באמריקה כל בענין. הפרנסה בשנים עברו …. על שמירת שבת והרבה היו אלו לעמדו. בנסיונות אלו שעמדו בנסיונות ויתרו על הפרנסה בגלל שמירת השבת ועשו את זה בשמחה זכו להם זכו לדורותיהם ומאידך אלו שלהיפך כידוע [אבדו מתוך הקהל].

עתה שוב מגיע נסיון גדול. אם לא עושים את החסימות-הפתרונות שיהיו, א"א להשאיר את הכלי הזה אפילו לצורך פרנסה, לא זה הדרך לקבל פרנסה ואיך שלא יהיה זה טרף, זה דברים אסורים. כל אחד הרי רוצה זכות, זכות מיוחדת שאיתה יבוא לעולם האמת, מה אני לחיי העולם הבא. וכמו שהרמב"ם (בסוף מכות) מסביר שעל כל אחד למצוא מצוה שאותה הוא עושה בשלימות שמצוה זו תלוה אותו לעולם הבא, "והלך לפניך צדקיך" – יש הרבה צדקויות, אך יש "צדקך" שהיא המצוה המיוחדת שאדם קיימה בשלמות ואיתה יזכה לעוה"ב. יש לנו כאן הזדמנות, המסירות נפש הזו שכולנו כאחד כל כלל ישראל נעמד כחומה בצורה שזו המציאות של כלל ישראל. בסירוב מוחלט שכלי זה לא יכנס אלינו. כל זמן שיש אפשרות להגיע עם זה לדברים אסורים הינו מחוץ לתחום, מחוץ לסדר ואין לנו שום שייכות עמו.

כל אחד שבמסירות אמיתית כולל עצמו עם הכלל ומתנתק מן הכלים הטמאים הללו אפילו שלפי ראות עיניו הוא מאבד פרנסה, מאבד חברים וחברה, אן דברים אחרים. עם הזכות הזו יבוא לעולם הבא בצורה של "והלך לפניך צדקך".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>