עבודה ערבית….

עבודה ערבית….

בספרי פנימיות ישנה סוגיה רצינית.. שמתייחסים אליה בכובד ראש… סוגיה ששמה ד' מלכויות… ד' גלויות… חכה חכה.. עוד מעט חנוכה… אם תסתכל בספרי מחשבה.. תראה כמה דיו נשפך לבאר את פנימיות עומק גלות יוון… ומה ההבדל בינה לבין גלות מדי… ומלכות אדום… מה… מה זה מעניין אותי?? מה אכפת לי מי זה אדום… ומי זה מדי???

התשובה היא פשוטה:

האויב שלנו הוא לא מקרי!!!! המלכות שהקב"ה מעמיד לנו בגלות זה לא עוד איזה שוכר לא סמפטי שיש לי בבנין… שאיכשהו צריך ללמוד איך הטקטיקות איתו… לא!!! האויב הוא הבבואה של היצר הרע הספציפי שלנו בדור זה!!! המלכות שהקב"ה מעמיד כנגדנו בגלות היא השורש לנקודת ההתמודדות שלנו בימים אלו!!! המלכות שעומדת עלינו לכלותנו היא אחד הכלים שדרכם אנחנו יכולים לזהות מהי נקודת ההתמודדות שלנו!!! ונקודת התפקיד שלנו בתקופה זו!!!

המושג ד' מלכויות וד' גלויות זה לא סתם מצביע על ארבע תקופות הסטוריות שונות…

אלא מאי?? זה מצביע על ארבע דרכים שונות בעבודת ה'… שלכל אחד מהם הותאמה התמודדות וגלות ומלכות בפני עצמה!!!

ותכל'ס… אנחנו נמצאים כעת בגלות ישמעאל!!!!!!

בפרט בימים קשים אלו… שהפרא אדם הזה יוצא לרחובות עם אבנים וסכינים… ורכבים… ישמעאל… לא נותר לנו אלא לשבת מול המפה הבטחונית – ו… ואוי מי יחיה משומו קל האמיתית!! מפת התורה!!! וללמוד מיהו האויב… מיהו ישמעאל??? מה זה גלות ישמעאל?????

אז ככה… אם תשאל ימני לאומי… מה זה גלות ישמעאל הוא בכלל לא יבין מה השאלה…

- –

תפתח את העיניים ותראה: פיגועי דריסה… דקירה… הרשות הפלסטינאית… גבולות 67 וכו' וכו'…

כן כן… נכון שהמצב הזה של ההסלמה הוא מצב קשה מאוד!! ונכון שהסכסוך היהודי והערבי עולה לנו במחיר של קרבנות יקרים ורבים… ה' יקום דמם… ארץ אל תכסי דמם…

אבל עדיין… עדיין ככל הנראה… אי אפשר לקרא לזה בגדר גלות!!!! כי… כי כשאומרים גלות!! המשמעות היא שישמעאל שולטים עלינו ואנחנו כבושים תחתיהם!!!! וזה… אף אחד מאיתנו לא חושב ולא מרגיש ככה… גם אותו אחד שגר בדרום הר חברון והוא מוקף בחצי מיליון ערבים ואלף צריחי מסגדים… גם הוא!!! לעולם לא תשמע מפיו שאנחנו כבושים תחת גלות ישמעאל… הוא יתעקש לומר שלמרות הכל ועל אף הכל.. עדיין לא אנחנו כבושים תחתיהם אלא הם תחתינו. ובינינו.. כולם ככה חושבים. גם אחרי כל ההתפתחויות הקשות.. נו… אם ככה: אז באמת… במה זה בכל זאת מגיע לידי ביטוי זה שאנחנו כבושים תחת גלות ישמעאל????

אז בודאי ככל הנראה:

גלות ישמעאל זה לא משהו מדיני… זה לא הסכסוך המוכר והפטפטת הבלתי נגמרת של השיחות שלום למיניהם… גלות ישמעאל ככל הנראה זה משהו יותר עמוק!!! הרבה יותר פנימי!! כנראה שגלות ישמעאל זה… זה לא הישמעאלי שמבחוץ… אלא משהו עמוק אצלנו מבפנים… זה איזושהי בועה ישמעאלית שאנחנו בעצמנו כבושים בה עמוק עמוק… עד כדי כך עמוק… שאנחנו אפילו לא מזהים שזו תופעה ישמעאלית…

השאלה היא רק מה זה…????

אז ככה: ישמעאל קיבל ברכה!!! הברכה שלו היא:

"ידו בכל ויד כל בו ועל פני כל אחיו ישכון"!!! בקיצור: הברכה של ישמעאל היא כל!!!!!

שלוש פעמים כתוב אצלו כל!!!

שבוע שעבר דברנו על ההגדרה שלו לוט… נו… ועכשיו ישמעאל… מיהו ישמעאל??? אתה יודע מהי ההגדרה של ישמעאל???

אין!!!! אין הגדרה!!!!! אי אפשר להגדיר את ישמעאל!!!

כי ישמעאל זה ההההכל ביחד… מכל הבא ליד… ידו בכל ויד כל בו… מצד אחד הוא שומע לקל… מצד שני מלסטם את הבריות… מצד שלישי הוא מחותן של עשיו… מצד רביעי הוא חוזר בתשובה והקב"ה שומע אותו באשר הוא שם… מה המכנה המשותף בין כככככל המגוון הססגוני של מפעל חייו??? אין!! אין מכנה משותף!!! הההההכל!!!

התכונה של ישמעאל זה לתפוס את הההההכל… לחטוף מהההכל…

בכל דבר יש לו טעימות… קצת מכל דבר.. והוא ממשיך הלאה…

עכשיו שלא תבין לא נכון: העם הישמעאלי הוא עם מאוד עקבי!!! מי כמונו יודעים… יש להם את המצוות והחוקים שלהם שזה בנשששמה שלהם… יש להם את המואזין שדופק לנו בראש כל יום!! כל יום!!! כולנו עדים… כולנו חשים את זה על בשרנו… כן… הישמעאלים עקביים… אבל במה?? בההההכל!!!! עקביות של בלבול.. עקביות של ידו בכל ויד כל בו…

יש כזה מושג שקוראים לו עבודה ערבית… לי תמיד אמרו שאני עושה עבודה ערבית…

- –

מה זה המושג הזה?? למה מתכוונים כשאומרים עבודה ערבית??? עבודה ערבית פירושו משהו חפיף… עבודה לא יסודית… משהו מלמעלה כזה… שטחי… בלי גימור… זאת אומרת: אי אפשר להגיד על ערבי שהוא לגמרי מפגר… כי הנה… קראנו לו בתור איש מלאכה… והוא עשה משהו… אבל עדיין… עדיין זו עבודה ערבית… משהו פה תקוע… ומשהו שם חסר… למה?? למה הערבי הוא לא יסודי??? למה הוא לא גומר את מה שהוא מתחיל?? פשוט מאוד:

אין לו זמן!!! ידו בכל ויד כל בו ועל פני כככככל אחיו ישכון!!! התכונה של ישמעאל שהוא יתפוס מלא מלא… יש לו ברכה בעניין ה כ מ ו ת ! ! לכן הוא לא יכול להתעכב יותר מידי במשהו אחד… אחרי שהוא שם את היד במשהו אחד… אז יאאלה.. הבא בתור… הוא ממשיך… (אם תשים לב: ההגדרה הזו גם מאוד מאפיינת מראה של כפר ערבי טיפוסי… בונים קצת… משאירים שלד… וממשיכים הלאה… לוילה הבאה שתהיה בלי חלונות…)

ישמעאל עסוק ב כ מ ו ת ! ! ! ! ממילא… אין לו זמן לאיכות…

הוא לא יכול להשלים משהו איכותי… כי הברכה שלו והמהות שלו היא כמותית!!!! המאפיין של ישמעאל זה כמות על חשבון איכות!!!! לקבור את האיכות על מזבח הכמות!!!

לדוגמא מה הפיתוי הגדול שיש בכל המושג הזה ששמו אינטרנט??? – –

שברגע שאתה מחובר לאינטרנט… באותו רגע אתה מחובר להההההההההכל!!!! ידו בכל ויד כל בו!!! "אשריך…" הההההכל… כמויות בלתי נתפסות של אתרים שאתה יכול לגלוש אליהם בכל שעה… איזה אושר ושמחה!!! אבל ההההלו… אזהרה: הכמויות האלו מגיעות על חשבון מישהו אחד… קוראים לו אתה!!!! אתה מרויח כמויות אדירות של מידע… ומפסיד משהו אחד: את עצמך!!!! נו… מי נראה לך יותר כדאי??? אתה או כככל העולם כולו?? נו… מה אתה אומר?? אז תלוי: אם מסתכלים כמותית…?? עם כל הכבוד לי אני בעצמי.. אחרי הכל… העולם הוא כמות יותר גדולה… זה… זה עדיין ריווחי… אני מקסימום אפסיד את עצמי… אבל אני ארויח כנגד עשר מליארד אתרים…

כן… כאן טמונה התשובה על שאלת המיליון!!! שאלה שכל בר דעת שואל אותה: מה מביא בן אדם שפוי ומסודר בחיים בגיל העמידה לעזוב ולזנוח אשה וששה ילדים בשביל איזה אייפון מטופש ומכוער? מה ההיגיון בזה?? מה הוא חושב…?? מה… מה האבחון הפסיכולוגי שעומד מאחורי התופעה הזו ש… שלדאבוננו… מתפשטת כמו מגפה רח"ל??

התשובה היא פשוטה ומזעזעת:

תגיד לי: אתה יודע לעשות חשבון מתמטי פשוט… אז בבקשה… האישה והילדים שלי… כמה הם?? שבע!!!! והאינטרנט??? זה ככככככככל העולם.. זה שבע מלאירד אתרים!!

נו… מי יותר??? האינטרנט או הבית שלי?? אשתי והילדים שלי… עם כל הכבוד להם… הם בסה"כ שבע נפשות… לו יצוייר שנוכל לקחת אותם ולתרגם אותם למושגי אינטרנט הם יתפסו בסה"כ שבע אתרים… ואני מדבר איתך על שבע מליארד אתרים… נו… אז אתה מבין למה אני מעדיף את האינטרנט על פני אשתי והילדים שלי נוחם עדן???? הוא צודק!!!!!!!!!!! כן!!! מי שנכנס לששששטפון השטחי והרדוד הזה ששמו אינטרנט… הוא קובר וטומן וטומם את כל האישיות שלו… את טיפת העומק והאיכות האחרונה שעוד נותרה בנשמתו… הוא נהיה שטחי שטחי… שטוח!!! עד הסוף שטוח!!! ברגע שטיפת האיכות האחרונה נקברת תחת הכמויות האדירות שיש באינטרנט… מכאן ואילך המדד ששמו איכות נעלם… ובמקומו המדד היחיד שנשאר הוא רק כמותי!!!! כל המודד הוא כמותי!! כמה כמות נושאים ופורקן אני יכול להפיק ממך… אה… הילד שלך זה לא משהו כמותי…?? זה הילד שלך..?? זה הנשמה שלך?? זה… זה את עמלנו אלו הבנים????

לא!!! את ההכל הוא שוכח!!!! אין עם מי לדבר!!!

הוא נהיה ידו בכל ויד כל בו ועל פני ככככככככככככל אחיו ישכון…

 

(מתוך הגליון הנפלא 'אז נדברו')

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>