חייב אדם לטהר עצמו ברגל

חייב אדם לטהר עצמו ברגל | אלפי חסידי סאטמאר התקינו מערכת "גדר" למכשירי הטכנולוגיה

האדמו"ר מסאטמאר שליט”א ביקר באחד מימי הפעילות במרכז התפעול ופיקח מקרוב על אופי השירות וההכשרה • מערכת ‘גדר’ לסינון האינטרנט פותחה ע”י צוות טכנאים במשך שנים של עבודה והינו עתה התקן המחייב לכל חסידי סאטמאר

בימים האלו לקראת חג הפסח הממשמש ובא ואחרי עבודה קשה של שלוש שנים עם טובי המומחים הצליחו עסקני קהילת סאטמאר בניו יורק לברך על המוגמר ולהביא ליהודים יראי ה’ מערכת סינון הטובה ביותר בתחומה על מנת לסנן את האינטרנט לאלו המשתמשים בו לצורך פרנסה.

כבר לפני שלוש שנים הקים האדמו”ר שליט”א את וועד “לטהרינו” בו יושבים ארבעה רבנים ומורי הלכה, חמישה עסקנים ואנשי מעשה, ושני טכנאים מהטובים בתחום שעבדו קשה מאוד להביא מערכת ללא תקלות. בחודש האחרון הצליחו להשלים את המלאכה ומערכת “גדר” יצאה לדרך.

מהרגע שהושקה מערכת הסינון החדשה קיבלו כל חסידי סאטמאר הוראה שחייבים להשתמש במערכת הזו, גם על המחשבים בעבודה (בבית אסור להחזיק מחשב גם ללא חיבור לאינטרנט) וגם על המחשבים הניידים ומחשבי כיס, כל מי שמשתמש בתקשורת חכמה חייב לעבור רק דרך המערכת הזו. הנהלות המוסדות בכל הערים שלחו מכתבים להורים, וההורים שרוצים להמשיך ולחנך את ילדיהם במוסדות אכן נענו.

בימים האחרונים הקימו מנהלי המוסדות וראשי הקהילה מרכזים תפעוליים שם יכולים להגיע עם כל המכשרים ולהתקין את המערכת המיוחדת.

במרכז ההפעלה ישבו רבנים ומורי הוראה לפסוק לכל אחד מה מותר לו להחזיק עפ”י ההלכה ורק אלו שקיבלו היתר מהדיין מורשים להחזיק ברשותם מחשב כיס עליו יודבק סמל כשרות מיוחדת ובנוסף סמל של החברה בה הוא עובד, רק מכשיר עם שני הסמלים יהיה מותר בהחזקה לצורך פרנסה.

כמו כן ישבו הטכניים והוציאו כל חיבורי wifi שיש כיום במצלמות או במכשירי מוזיקה, וגם על הכלים האלו הודבק סמל מיוחד.

בשנים האלו ניסו העסקנים לעבוד על מכשירי סלולרים כשרים כמו בארץ ולקבל מספרים מיוחדים לקומת הכשרים, אבל חוקי התחרות הקשים בארה”ב לא איפשרו לקבל את זה גם אחרי עבודה מאומצת מול כל הגורמים ולכן הוחלט לצאת במכשירים מיוחדים עם תו כשרות המעיד שמכשירים אלו אינם מקבלים הודעות טקסט וייעודם הוא רק לדיבור. במרכזים המוקמים ע”י המוסדות אפשר לקנות גם מכשירים אלו.

באחד מהימים בהם המה מרכז התפעול וההכשרה במבקשים להיטהר, הגיע האדמו”ר מסאטמאר שליט”א לפקח מקרוב על פעילות המרכז בקרית יואל, והרי התיעוד.

(קרדיט: אידישע טעגליכע נייעס)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>