האם שלמה המלך ידע מה זה אינטרנט…???

האם שלמה המלך ידע מה זה אינטרנט…???

בפתח הגיליון העזתי לנסות להבין מה היה פשרו של כסא שלמה?? אז כמובן: לאחר ההסתייגות שגם אם לא נבין… לא קרה כלום… אז תרשה לי… תרשה לי להסביר לך תיאוריה נורא פשוטה והגיונית לכסא שלמה… הסבר שהשמרנים כמובן יסתייגו ממנו… אבל בכל זאת… הרי כך:

פשוט וברור כשמש בצהרים ששלמה המלך היה בקי בכככככל הטכנולוגיה ההההכי הכי מתקדמת שיש היום!!!! זה ברור!!!! אין סיכוי שלא!!! ואתה יודע למה זה כ"כ ברור לי?? כי שוב… אם שלמה המלך לא ידע את הטכנולוגיה שאני יודע היום… המשמעות היא שאני ואתה קצת יותר חכמים ומפותחים משלמה המלך… וזה לא יתכן!!! כי זה סותר פסוקים מפורשים בנביא ששם כתוב ששלמה המלך היה הכי חכם בעולם שכמוהו לא היה וגם לא יהיה… זאת אומרת: לא יכול להיות שיש משהו שאנחנו יודעים והוא לא ידע!!! (גם לא דברים שעדיין לא ניתנו להתגלות לו ולנו כן) ברור???

אי לכך ובהתאם לזאת: ברגע זה הכל מובן. הרי היום.. כל הטכנולוגיה בנויה על תיכנות, קוד ומח קודח.של מתכנת… למי שלא יודע… הרי כך:

פעם נכנסת לסופרמקט שהדלתות שם אוטומטיות… איך?? איך זה נפתח אוטומטית???  ישנו איזה מין שבב מסוים בריצפה שתחת הרגלים שלך… שברגע שאתה מניח את הרגל… הוא שולח פקודה אוטומטית לפתוח את הדלת!!! אותו דבר: ברגע שאני לוחץ על הכפתור במחשב… באותו רגע נפתח לי מסך… וברגע שאני לוחץ על הכפתור הזה… באותו רגע נעשים לי מלא מלא סימני—- !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

איך??? איך כל זה עובד??? אז תעשה לי טובה… אל תשאל אותי… כי אני ממש לא יודע… אבל בשביל זה אתה מוזמן לשאול מתכנת מחשבים… ואם יהיה לו עשר שעות פנויות (וגם לך) הוא ינסה להסביר לך על קצה המזלג את תורת התיכנות על רגל אחת… בקיצור: זה כל העבודה של תכנות המחשבים היום… ליצור כל מיני אפליקציות… וזה כמובן היום!!! אחרי שכבר עשרות רבות בשנים… מושקעים מאות מליארדים בפיתוח הטכנולוגיה הזו… ומיליונים ע"ג מיליונים של בני אדם עובדים בכל מיני משרדים בעבודות מחשבים עשר שעות ביום… והכל בשביל ליצור את כל השבבים האלו שאני ואתה כיום נהנים מהם ונפגשים איתם החל מהמקש טלפון ומכונת הכביסה… ו… ועד המידע בזמן אמת של אגד..

ואת ככככל זה שלמה המלך בחכמתו ידע והבין לבד!!!!!!

היתה לו את הגאונות הבלתי נתפסת ליצור את הכל לבד לבד לבד!!!

ממילא הכל מובן: שלמה המלך בנה כסא שהוא היה פשוט ממוחשב!!!! היה הציב בקצה של הכסא איזה מין מזל"ט בצורה של אריה עוצמתי… שניצב בקומה הראשונה… עכשיו שלמה המלך הכניס שם קוד או איזה חיישן… מה שזה יהיה… שברגע שהמתכת מזהה אותי!!! באותו רגע המתכת מקבלת הוראה לנוע על המסילה ולבא בעדינות ו"בהכנעה" כביכול לסייע לי לעלות… אבל ברגע שמישהו זר עולה שם… המערכת מקבלת הוראת חירום… לשלוח קליע היישר לרגלו של האורח הבלתי קרוא שהעיז לעלות לכסא שלא ברשות… והמערכת הדיגיטלית הזו יצאה לדרך ועשתה את תפקידה נאמנה…. ושלמה המלך כבר נפטר… אבל המערכת הממוחשבת עדיין נשארה פעילה… ועברו שנים רבות ופרעה שיהיה בריא… ניסה לעלות לכסא הזה… ובום!!! הוא רק עלה מדרגה אחת ויריה ברגל מהמזל"ט!!! יש לו נס שהוא נעצר… לך תדע מה היה קורה אם הוא היה ממשיך לעלות כנראה שזה היה מסתיים ביריה בראש…

היום מאוד מאוד מאוד קל להבין איך יכול להתנהל כסא של שלמה!!!!

היום אנחנו יכולים לדמיין איך יוצרים כזה מין כסא… רק יחי ההבדל הקטן… אנחנו מקבלים את הטכנולוגיה על מגש של כסף… כי אחרי שהטכנולוגיה עברה את המאה שנה של התפתחות צעד אחר צעד… אחרי שבמשך מאה שנה… עשרות מיליוני בני אדם השקיעו את נשמתם בפיתוח של התכנות עד שהגיעו היום למה שהגיעו… היום זה כבר מובן.. אבל אז??? לחשוב שאדם בודד!!! יחיד!!! בלי לשתף אף אחד בידע שלו!!!! (שהרי באמת עדיין לא ניתנה רשות לגלות את גילוי הטכנולוגיה ואת זה מסתמא שלמה המלך שמר בקנאות שלא יתגלה) והיה לו את החכמה ליצור את המערכת הכי משוכללת… לבד!!! זה חכמה אנסופית בכל קנה מדה…

(האמת היא שאני.. כמה שאני אדבר… אני לא לגמרי מבין מה שאני אומר.. אז אני לא לגמרי קולט כמה גאונות נצרכת לזה… אבל אני מתאר לעצמי שמתכנתי מחשבים יוכלו להסביר לי ולך עד היכן הדברים מגיעים… עד כמה שזו חכמה מבהילה ואינסופית….)

חכה… זה לא נגמר בזה: כתוב: ששלמה המלך היה שט ומרחף בעולם על גבי נשר…  מה זה הנשר הזה?? אז מי שירצה להתעקש ולומר שזה היה ממש נשר אני לא יכול להתווכח איתו. יתכן מאוד… אבל מצידי זה ממש לא מופקע שזה היה פשוט מטוס… רק מה תטען: אם זה היה אכן מטוס… אז למה כתוב שהוא רכב על נשר??? נו… בבקשה… לך תסביר לעולם מה זה מטוס בלי!!!! בלי להיכנס לפרטים… בלי לגלות את הטכניקה איך זה עובד… אה… אז אתה מוזמן בזאת לשאול את התימנים הזקנים שהם עדיין זוכרים את העליה של מרבד הקסמים… כשנחתו מטוסים בזה אחר זה בתימן… והתימנים עם הסימוונים שאלו את הציונים מה זה?? והם אמרו להם שזה כנפי נשרים!!!! זו הדרך היחידה איך להסביר במילה אחת מה זה מטוס למי שאסור לחשוף לפניו את הסוד הצבאי הזה…   אז זהו זה שלשלמה המלך היה מטוס פרטי!!! אבל לא סתם פרטי… אלא מטוס יחיד בכל העולם!!! שהיחיד שידע איך זה עובד… היחיד שידע איך לפתח את המושג מטוס והוא יצר ובנה אותו מהמסד ועד טפחות היה לא אחר מאשר שלמה המלך…

כעת: מה שנותר לנו להבין זה למה??? למה בכלל שלמה המלך בנה לעצמו את הכסא הזה??? בין אם אני צודק בתיאוריה שלי ובין לא… מה שלמה המלך צריך את כל הסיפור הזה?? מה שלמה המלך צריך שיבא איזה אריה ויעזור לו לעלות את המדרגה הבאה…?? בשביל  הוא היה צריך איזה יונה שהיא תשים לו את הכתר על הראש??? בשביל מה?? איזה תועלת רצה להפיק שלמה המלך שהוא עשה את זה???

הביאור בזה הוא נורא:

חז"ל אומרים: שלא סתם שלמה המלך היה כ"כ עשיר והיה לו כ"כ הרבה שפע גשמי… זה היה רצון ה'!!! היה לשפע הזה תפקיד מאוד חשוב… מה התפקיד??? הרי כך: תאר לעצמך: צעיר של דורנו מסתובב לו בעולם עם עיניים גדולות גדולות… רוצה להנות מהחיים… והנה!!!! לרוע מזלו פתאום נחת עליו איזה צדיק ממאה שערים והתחיל לתת לו מוסר… הוי… באמת.. תעזוב… הבל הבלים… הכל הבל… מה… אתה רוצה לקנות אייפון?? לא… עזוב את זה… זה שטויות… רק תייירה… רק מצוות… אה… מה אותו צעיר יענה לאותו צדיק???

סליחה אדוני… מאיפה אתה יודע שהההכל הבל…??? מה אתה כבר יודע ומבין בענייני העולם שאתה יכול לומר מידיעה אישית שהכל הבל?? סליחה… אתה יודע בכלל מה זה אינטרנט… שאתה מדבר??? יש לך מושג איזה פיתויים יש בעולם?? יש לך מושגים בתאוות שאתה מדבר?? כן… אתה צודק במאה שערים באמת הכל הבל… אבל בא איתי לרחוב יפו…. בא תראה מושגים של הנאות… של מותרות העולם הזה… תראה ממזה מושגים של אטרקציות… ואז נראה אותך!!! אז נראה האם גם אז אתה אומר שהכל הבל??? בשביל זה!!!!! ורק בשביל זה הקב"ה נתן את כל פסגת העולם הזה בשפיץ שבשפיץ!!!! עד הדובדבן שבקצפת לשלמה המלך… ומשם!!!!! מפסגת מושגי העולם הזה!!!! משם הוא חיבר את מגילת קהלת… והוא מתאר לנו בהרחבה הגדלתי מעשי בניתי לי בתים נטעתי לי כרמים… עשיתי לי גנות ופרדסים… עשיתי לי ברכות מים… קניתי עבדים ושפחות… כנסתי לי גם כסף וזהב וסגולת מלכים והמדינות עשיתי לי שרים ושרות ותענוגות בני האדם שדה ושדות… ובקיצור: שלמה מאריך לתאר בפרוטרוט את כל התפריט הטכני העשיר ש.. ש… שהיה לי בכל מנעמי העולם הזה… ש… ש… שאאאין כאלה דברים!!!! שיא השיאים!!! המושגים הכי הכי שאין משהו יותר מהם… וההההההכל: בשביל שלא תגיד לי שאני לא מבין בענייני העולם הזה… שלא תגיד לי שאני מצומצם… אני מכיר את כל המושגים שאתה מכיר והרבה הרבה מעבר לכך… ומשם!!!!! ממרומי המושגים שהיו לי בעולם הזה… אני אומר לך!!! שתכל'ס!!!! שורה תחתונה:

סוף דבר הכל נשמע את האלוקים ירא ואת מצוותיו שמור כי זה!!!!!! זה כל האדם!! זה הההההכל!!! אין שום דבר חוץ מזה.. ואני אומר את זה- אני שלמה… לא הקדוש המעונה ממאה שערים…

ואכן במשך אלפי שנים טענת שלמה נשמעה ברמה.. והכל היה טוב ונכון.

אבל ! ! ! ! בדורות האחרונים קרתה תופעה חדשה!!

 בדורות האחרונים מישהו חדש נכנס לתמונה וקוראים לו: הטכנולוגיה!!! והיום העולם הוצף במושגים חדשים של הנאות העולם הזה מזן חדש לגמרי!! זן שלא היה מעולם… זן ששמו הטכנולוגיה המתקדמת… וזה???? זה לשם שינוי  ל א   ה י ה  בזמן שלמה המלך!!!! פה לכאורה… שלמה המלך כבר לא יכול לטעון לנו תקשיבו… אין לכם מה להוסיף לי… אני מכיר את הכל… לא!!!! הצעירים של הדור שלנו כבר מדברים במנגינה אחרת: שלמה המלך… עם כל הכבוד… נכון… היו לך את כל התענוגות האפשריות… היה לך הרבה כסף וזהב… כן…  אבל עדיין… עדיין הכל היה במושגים הפרמיטיביים של דורות עברו… אבל  היה לך פעם אינטרנט?? האם אי פעם היה לך את האפשרות לראות כל רגע מה קורה בכל העולם… האם היה לך פעם מכשיר שהיית יכול לצפות בו סרטים במשך עשרים וארבע שעות וזה לעולם לא נגמר…?? היה לך שדה תעופה בנתב"ג שכל חצי שעה אתה יכול לצאת עם מטוס ותוך כמה שעות לעוף לאיזה מדינה ואיזה בילוי שאתה רוצה בעולם??? היה לך רכב שהיית יכול לחרוש איתו את כל המדינה בלי להתאמץ??? את זה לנו יש ולך…??? לך??? לך לא!!!! לך היה סוסים… ולנו רכבים… לך היו חיצים ולנו יש כיפת ברזל… לך היה חרב ולנו יש אקדחים… יש לנו מושגים הרבה יותר מפותחים ממה שהיו בזמנך… אז נכון… אתה אמרת הבל הבלים אמר קהלת… נכון… נכון לדור שלך זה באמת היה הבל… אבל זה לא מעודכן לדור שלנו!!! זה לא מעודכן לאנטי וירוס שלנו… אנחנו מכירים מושגים חדשים שאתה לא הכרת אותם… אז הסוף דבר הכל נשמע שאמר שלמה המלך… כבר לא עולה בווינדוווס שלנו…  נו… זו טענה- טענה!!! מה תגיד על הטענה של הצעירים של דורנו????

יש בזה צדק מסוים!!!!! סוף סוף… עם כל הכבוד לכל מושגי העולם הזה שהיה לשלמה… עדיין… עדיין לכאורה יש לטכנולוגיה שלנו הרבה הרבה מה להוסיף לכל המושגים שהיו בזמניהם…

בשביל זה!!!!!! בשביל זה שלמה הכין לנו תשובה מראש:

שלמה המלך יצר כמה וכמה דברים מסתוריים שבמשך 2500 שנה אף אחד לא הבין מה הוא עשה… במשך 2500 שנה זה נשאר בגדר תעלומה… כמעט בגדר כישוף… מה… מה זה הכסא המסתורי הזה עם האריות המפחידות האלו? את הכסא הזה הוא בנה במיוחד בשבילנו!   שלמה המלך רצה להעביר רמז שרק אנחנו נוכל להבין אותו… רמז עדין… אבל ישיר חד ונוקב: בני היקרים… אתם אי שם בשנות אלפיים… כן. אני יודע… אתם עוד עתידים להסתובב פה במאתים שנה האחרונות בתחושה שאתם גיליתם את אמריקה… ואתם תסתכלו על הדורות עברו במבט מלגלג… איזה פרימיטיביים האנשים היו פעם… איזה מושגים מצומצמים היה להם בענייני העולם ואילו אנחנו?? אנחנו המפותחים… אז זהו שלא!!! תנוח דעתכם!!!! בשביל זה עשיתי כמה וכמה דברים… שבשעתו אף אחד לא הצליח להבין בדיוק מה עשיתי… לא גיליתי לאף אחד איך בדיוק יצרתי את הכסא המסתורי הזה!!!! ולא חששתי להוריד את הסוד של הכסא הזה אילי קבר… כי ידעתי!!!! ידעתי שיום יבא והנתונים יתגלו… ודורות האחרונים יבינו  ב ד י ו ק  איך אפשר ליצור כזה דבר…. ובשבילכם ורק בשבילכם טרחתי ובניתי את זה כדי לרמוז לכם… הנה!!!!!! גם אני… לפני 2500 שנה… ידעתי את כככל מה שאתם מדמיינים שנתוודע רק במאה שנה האחרונות!! זה קוד אישי ביני וביניכם!!!! קוד שרק אני ואתם מבינים אותו… הקוד הזה במשך 2500 שנה היה סגור בכספת… אף אחד לא הצליח לפענח אותו… והקוד הזה נשמר בקפידה עד היום… והנה!!! כשהטכנולוגיה התפתחה. לראשונה… כעת ניתנה לכם ההזדמנות להבין איך עשיתי… והכי הכי: מה שהכי חשוב לי: שתפנימו בשביל מה!!!!! בשביל מה עשיתי את זה!!!! עשיתי את זה בשביל להעביר לכם את המסר האחד ויחיד ונוקב שהעברתי אותו לכל העולם בשעתו בסוף וחתימת ספר קהלת והוא——

הבל הבלים אמר קוהלת הבל הבלים הכל הבל—–

זה תקף גם!!!! גם לכל הטכנולוגיה שקיימת היום!!!!

שלא תגידו לי: שלמה המלך… עם כל הכבוד… לנו יש משהו שלא היה לך…

היה לי!!! ועוד איך היה לי!!! הנה לכם… כסא שלמה… להראות לכם שהטכנולוגיה הכי מפותחת היתה נהירה לי הרבה יותר מהמתכנת הכי מוצלח בדור 2030… ואם אתם חושבים שאני נסעתי על חמורים וסוסים… אז זהו זה… שהיה לי מטוס פרטי… היה לי את כל המידע הטכנולוגי שמגיע אליכם… ואי לכך ובהתאם לזאת… אזי ממרומי התענוגות העדכניות שאתם מכירים אותם… אני מכריז ואומר:

סוף דבר הכל נשמע את האלוקים ירא ואת מצוותיו שמור כי זה כל האדם… וזה תקף גם בשבילכם!!!!!! גם לדור אלפיים!!!!

פונה אלינו שלמה המלך ממרומי הכסא המסתורי ואומר לנו: אתם שם.. בתחתית הכסא… אי שם בסוף הדורות… אתם היחידים שתבינו מה המשמעות של הכסא המשוכלל הזה… אז אני פונה אליכם ואומר: תסמכו עלי!!!! אני קהלת… אני שהיה לי כזו חכמה אנסופית… שלפני 2500 שנה המוח שלי הכיל את כל הגאונות של כל המתכנתים הכי גאוניים… תאמינו לי כשאני אומר לכם: שיראת ה' היא חכמה!!!!! החכמה הכי גדולה זה להיות ירא שמים!!!! העונג הכי גדול הוא חיי תורה ומצוות!!!! וכל השאר??? באמת הבל!!! הבל הבלים…

בחור מתוק: אתה רוצה להרגיש גגגבר.. סמוך עלי… אני מכיר את כל מה שכל הגגגברים יודעים… אתה רוצה ללכת ללמוד מקצועות חול… ולפתח את הידע וכו' וכו'… תסמוך עלי: אני יודע את כככככל מה שכולם יודעים… ואני אומר לך: סוף דבר הכל נשמע את האלוקים ירא ואת מצוותיו שמור כי זה כככככל האדם!! כל האדם!

המשפטים האלו של שלמה המלך… פחות מיועדים בשביל מי שנפל כבר… מי שנפל בהבל הבלים של מפגעי הטכנולוגיה של היום… יש לו כבר התמודדות עם תאוות ויצרים… זה כבר בעיה בפני עצמה… הוא כבר לא צריך את שלמה המלך שיספר לו שזה הבל הבלים… הוא יכול להגיד את זה לבד… המשפטים האלו של שלמה המלך מכוונים בעיקר אלינו:

אנחנו!!!!! שנמצאים קרוב לזה… מרחק של לחיצת כפתור מפרידה בינינו לבין זה… וכל השאלה היא: האם לפתוח את העיניים או לא???

כאן התחושה היא: תשמע… אני מצומצם… אני מנותק… אני מרגיש מחוץ לעניינים… אנשים עושים חחחחיים… אז זהו!!!!! אלינו!! ורק אלינו פונה שלמה המלך ואומר: תסמכו עלי!!!!! אני יותר חכם מכם… ואני גם מבין בענייני העולם הזה יותר מכם… יש לי מושגים בכל המקצועות שקורצים לכם בשוק העבודה של העולם הגדול… הייתה לי תעודת בגרות בפיזיקה כימיה מתמטיקה והייתי גאון מחשבים בקנה מדה אינסופי… ואני!!! אני אומר לכם: סוף דבר הכל נשמע את האלוקים ירא ואת מצוותיו שמור כי זה כל האדם!!! פונה אלינו שלמה המלך ממרום כסאו: חבל!!!!! חבל על המאמץ… חבל שתנסו לעבור את כל כברת הדרך שעשיתי… ולשלול את כל מה שאני שללתי… חבל על הזמן….

שלמה המלך פונה לכל בן תורה שפוזל ללימודים שונים… (לא מטעמי פרנסה… אלא מטעמי פתיחות…) שלמה המלך פונה לכל בן תורה שאין לו אפשרויות… ומרגיש נאבעך שאין לו א. רכב.. ב. נופשים בחו"ל ג. מייל בבית ד.___ ה. ___כל אחד ימלא לעצמו את רשימות התסכולים והחסכים שלו… ושלמה אומר לנו: הייתי שם… היה לי ההכל… ואני אומר לכם: עזבו!! את האלוקים ירא ואת מצוותיו שמור כי זה כל האדם!!!!!!

אינטרנט??? אומר לנו שלמה: תסמכו עלי… היה לי את האפשרות של האינטרנט… היה לי נשר שדרכו הייתי יכול לצפות מסוף העולם ועד סופו… שטייט מפורש… מה זה היה אם לא אפשרות מסוג של אינטרנט… אל תגידו לי שאני לא יודע!! ובסופו של דבר את האלוקים ירא ואת מצוותיו שמור!!!! תסמוך עלי… אל תראה ואל תרעה בשדות זרים.. מתחנן שלמה המלך… את האלוקים ירא ואת מצוותיו שמור כי זה כל האדם!! אין משהו אחר., אין לך דרך אחרת!!!! אלו החיים הטובים ביותר!!! זה בדוק!!!!!!! אין לך תענוג אמיתי יותר מאשר ללמוד שטיקע'ל תיירה מתוק של מרן בעל ה"חשק שלמה" (או קצות…וכד') לשבת באהלה של תורה, וללכת בדרכה… אין אושר גדול מזה!!!!!

 אין!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(באדיבות: הגליון הנפלא "אז נדברו". ותשוח"ח)

מחשבה אחת על “האם שלמה המלך ידע מה זה אינטרנט…???

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>