בלי סיכונים – פרנסה בשפע

בס"ד

בלי סיכונים – פרנסה בשפע

ידוע על יהודי יקר שביקש להתקבל לעבוד כפועל נקיון. המנהל ביקש את כתובת המייל שלו, כדי לשלוח לו טפסים. כאשר הודיע לו המועמד שאין לו מחשב, אמר לו המנהל בכעס: "אם אין לך מחשב, אתה לא קיים, לך הביתה".

עם מעט הכסף שנשאר למסכן, קנה ירקות בשוק ומכר בבתים, קנה ומכר עד שנהיתה לו חנות, שלאט לאט הפכה לרשת חנויות, עד שהפך למליונר. לימים, אחד מן הסוכנים ביקש לשלוח למיודענו הצעות מחיר במייל, והמליונר ענה לו שאין לו מחשב. אמר לו הסוכן: "אם היה לך מחשב, בטח היית מתעשר הרבה יותר". ענה לו הלה בנימת נצחון "אילו היה לי מחשב, הייתי פועל נקיון…"

גרפיקאי מבוקש מאזור מאה – שערים שעובד בלי אינטרנט, והוא מצליח בגדול, כתב לנו דבר מעניין: "אני עוסק בתחום הגרפיקה כבר 8 שנים, וב"ה בכל דבר מסייעים לי מן השמים למצוא את התמונה שאני צריך, אע"פ שאני מנותק מאינטרנט (אפילו לא "כשר" או "חסום"), ולאחרונה כמעט שאין לי נסיון לזה לקנות תמונות וכו' מאתרים אפילו מאושרים, שאני יודע שזה לא בשבילי, ואני מוותר על זה – לא מדובשך ולא מעוקצך. ואפילו אם הגרפיקה יצאה בדרגה נמוכה, אבל הנשמה נשארת בדרגה יותר גבוהה, והקב"ה עוזר שאנשים אומרים שהגרפיקה שלי ממש מושך את העין".

פרופ' שפירר, רופא עיניים שומר מצוות ונחשב מהמובילים בתחומו (1000 שקל לביקור), יש לו מרפאה ברח' ז'בוטינסקי 99 רמת – גן, ואין לו מחשב במרפאה, אלא הכל נרשם ידנית בתוך תיקים, וגם אין לו טלפון סלולרי.

דרך אגב, ביום ה' טבת תשע"ד היינו אצל מרן הגר"ח קנייבסקי שליט"א, והוא אמר שכל המחזיק אייפון, אינטרנט פרוץ וכדומה, פסול לעדות לקידושין וגירושין. ואם הנ"ל היה עד, אפילו בדיעבד, צריך לקדש או לתת גט עוד פעם.

כמו כן אמר שמי שעושה הכשרה (השקה) למקוה של טבילת נשים, וכן האשה המטבילה, פסולים לתפקיד שלהם אם מחזיקים במכשירים הנ"ל, ואפילו בדיעבד אם טבלה, אין להם נאמנות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>