סיפור מופלא במונסי: פעמיים נראה נחש בבית שבו היה אינטרנט ללא חסימה

לפני כמה שבועות פורסם בעיתון "המודיע":

סיפור מופלא במונסי: פעמיים נראה נחש בבית שבו היה אינטרנט ללא חסימה

 סיפור מופלא מרטיט ומזעזע ארע לאחרונה במונסי, ניו יורק, ומעורר מחשבה רבה על אודות סכנת השימוש באינטרנט.

בשיחה שקיימנו השבוע עם בני המשפחה שבביתה ארע המעשה, עולה התמונה במלואה: הסיפור החל לפני כשבעה חודשים. בעלת הבית היתה עסוקה בטיפול בילדיה, כעת שהבחינה לחרדתה באורח בלתי קרוא על רצפת הפרוזדור. נחש, לא פחות!

 סערה עצומה

מטבע הדברים, היא היתה המומה ומבוהלת מאד, והיות שבעלה לא היה באותה שעה בסביבה, הזעיקה לעזרה את אחד מבני משפחתה המתגורר באזור. התברר כי מדובר בנחש לא ארסי, מסוג נחש הגן, אך הופעתו כך בפתע פתאום בבית, עוררה סערה עצומה.

בני המשפחה ניסו לחשוב על מה ולמה זה הגיע אליהם, ונזכרו. בביתם באותה שעה היה מצוי מחשב נייד שהושאל מאחד ממכריהם. במחשב היתה מותקנת חסימה מפני אינטרנט, אולם הסיסמא לחסימה היתה בידיהם… על אתר הם החליטו להשיב את המחשב לבעליו, ואכן, השקט שב לשרור. הם גם קיבלו על עצמם שלא להשתמש יותר באינטרנט המסוכן.

תקופה בת שבועות מספר חלפה. המאורע המצמרר כבר כמעט נשכח מלב. בעלת הבית הוצרכה לבצע מהבית עבודה כלשהי על גבי המחשב, ועל כן פנתה לשאול בשנית. מאוחר בלילה, כשהילדים כבר נמו בשלווה את שנת הלילה, הוציאה את המחשב והניחה אותו על השולחן בחדר המגורים. החיבור לאינטרנט לא היה חזק כל צורכו, והמחשב עבד באיטיות מוגזמת. מכיון שכך, החליטה להעבירו אל שולחן המטבח, אולי שם תהיה קליטה טובה יותר.

המחזה חזר על עצמו

היא לא הספיקה להתיישב לצד המחשב, רק הניחה אותו על השולחן, כשראתה זאת שוב. המחזה המזעזע חזר על עצמו. נחש, מתגלגל ומתפתל על רצפת המטבח. שוב היא נבהלה מאד, וכעת הצטרף לבהלה מימד נוסף של הבנה. הקדוש ברוך הוא רוצה מאיתנו משהו. ואנחנו ניתן לו זאת.

היא מיהרה להזעיק את מתנדבי "חברים" המסייעים במקרים מעין אלו, כדי שילכדו את הנחש ויוציאוהו מן הבית. וגם את המחשב הוציאה מהבית על אתר.

החלטתם היתה נחושה להזהר מסכנת המחשב, ולפעול בדיוק לפי הוראות ועדת הרבנים לטוהר המחנה. השקט והשלווה שבו לשרור בבית.

למה דווקא נחש? "אין לנו מושג בחשבונות שמים", הם אומרים. אבל לדבריהם, הגמרא אומרת: "הפורץ גדר ישכנו נחש", והם זכו לקבל תזכורת הישר מהשמים, שהמעשה אינו רצוי. הם גם הבינו ופעלו באופן מיידי לתקן.

כ"ק מרן אדמו"ר מסקולען שליט"א הורה לבני המשפחה לפרסם את הסיפור, למען ידעו כי יש ה' בישראל וכדי להזהיר מפני סכנת האינטרנט. לגרום בכך חיזוק ליהודים המבקשים להתנתק מהאינטרנט הנורא ומיתר מכשירי הטכנולוגיה, שכבר רבים חללים הפילו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>