מה אומר הרמב"ם, מה גורם לאסונות? ומה לעשות למניעתם?

יהודים יקרים!

נעצור רגע ונחשוב. אמא ואבא צעירים שלא יודעים איפה להיות. בהלווית שתי הבנות הקטנות, שנלקחו בחטף, או ליד מיטת שני בניהם הנאבקים על חייהם! אפשר להבין? לקלוט? אפילו להתאבל ולשבת שבעה אין ביכולתם! עוד 2 בנים נלחמים על חייהם. בואו נקבל קבלה טובה. תפילה אחת. בקשה אחת מאלוקים. שיחוס וירחם ויקרע את רוע הגזירה. שיהיה להורים במי לקחת נחמה.

בבקשה עצרו הכל! שימו פרוטה לצדקה וקראו תהילים ששאר המשפחה תשרוד בע"ה!

הילדים רפאל יצחק אייזיק בן מיכל, וחיים מיכאל שלמה בן מיכל, ההורים שמעון עוזר בן צפורה, ומיכל בת רחל.

דחוף מאוד!

כל מי שרואה את ההודעה שיעשה חסד וישלח את ההודעה לכמה שיותר אנשים בלי לשבור.

* * *

כידוע לכולנו [בין אם נאשר ובין אם נטמון את הראש בחול...], האינטרנט הפרוץ הוא הגז והרעל הקטלני ביותר, ברוחניות ובגשמיות.

ידוע שלפעמים נלקחים אנשים טובים בגלל מעשי האנשים ה…, קרבן ציבור בגלל עוונות הדור.

מי יודע אם אין קשר בין נגע האינטרנט למקרים המזעזעים.

מי יודע חשבונות שמים.

רמב"ם הלכות תענית (פרק א) וזה לשונו:

דבר זה מדרכי התשובה הוא. שבזמן שתבוא צרה ויזעקו עליה ויריעו ידעו הכל שבגלל מעשיהם הרעים הורע להן ככתוב (ירמיה ה כה) 'עונותיכם הטו' וגו'. וזה הוא שיגרום להסיר הצרה מעליהם.

אבל אם לא יזעקו ולא יריעו אלא יאמרו דבר זה ממנהג העולם אירע לנו וצרה זו נקרה נקרית [-במקרה], הרי זו דרך אכזריות וגורמת להם להדבק במעשיהם הרעים. ותוסיף הצרה צרות אחרות. הוא שכתוב בתורה (ויקרא כו-כז) 'והלכתם עמי בקרי' (ויקרא כו-כח) 'והלכתי עמכם בחמת קרי'. כלומר כשאביא עליכם צרה כדי שתשובו אם תאמרו שהיא קרי אוסיף לכם חמת אותו קרי.

* * *

ידידים יקרים!

בואו נקבל על עצמינו להתנתק מהאינטרנט הפרוץ. ולמי שב"ה כבר מנותק מהאינטרנט, יקבל על עצמו להשפיע על מינימום עוד יהודי להתנתק מהאינטרנט. ובזכות זה יאמר השם יתברך לצרותינו די.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>