שיחת מרן ראש הישיבה הגאון רבי נתן צבי פינקל זצוק"ל

שיחת מרן ראש הישיבה  הגאון רבי נתן צבי פינקל זצוק"ל

לשון הקודש

יש מזיק גדול, אינטרנט. זה דבר חמור ביותר. זה משפיע מאחד לשני כמו אש שמתפשטת. זה יהרג ואל יעבור שיהיה כזה דבר בקרבינו. זה חוב על כל אחד ואחד, כל ישראל ערבים זה לזה, שלא יהיה לזה זכר בקרבינו. זה חוב, זה איסור גמור. זה יהרג ואל יעבור כפשוטו.

אידיש

נאך א נקודה, און דאס איז דער עיקר נקודה. ס'איז דא א זאך אין די וועלט, איך האב מורא צו דאס דארמנען. ס'איז א טריפה ווארט. איך בין נישט חושד איינער פון פני הישיבה, אבער סי איז דא א מיעוטא דמיעוטא וואס האבען דאס. דאס איז אינטערנט. ס'איז דא פארשידנע סארט כלים וואס ברענגק צו אינטערנט וואס קען מחבר זיין צו אינטערנט.

דאס איז טרייף-חזיר. דאס מאכט א חורבן, חורבן ממש. מהאט אמאל גירעט פון פלאפונים. דאס איז נאך הערגער. דער איסור פון פלאפונים אין ביהמד"ר איז עדיין קיים. איר הערט? ס'איז עדיין קיים!

אבער אינטערנט איז יהרג ואל יעבור. יעדער איינער איז אחראי. כל ישראל ערבים זה לזה. יעדער האט אחריות אויפן צווייטען זאל נישט האבן דער טריפה'נער ווארט זאל נישט האבן קיין זאך וואס האט א קשר וואס האט א שייכות. דארף יעדער איינער רעדן בתקיפות אויב ער זעהט איינער וואס האט דאס.

ס'הייבט זין האן מיט איין מענטש, ס'פאשפרייט זאך פאר צען מענטשען, ס'גייט ווייטער מחריב זיין א גאנצער צימער, א גאנצע דירה, א גאנצע בנין. דער יצה"ר איז קלוג, דער יצה"ר ארבעט טאג און נאכט, זאל אריין גיין דער דבר טמא בקרבינו.

ס'איז א חוב קדוש אויף יעדער איינער צו היטן זאך מוכיח זיין איינער וואס האט דאס. הולכים אחר הרוב, אבער אזא אמיעוט חיישינן – דער כח ההשפעה איז שרעקלאך. דארף יעדער איינער זאגן אויב ער ווייסט, ה'הוא אמינא' פון אזא אזאך.

 תרגום (חפשי) מאידיש

יש דבר בעולם שאני מפחד להזכיר את שמו, זוהי מילה גסה, אני לא חושד באף אחד מבני הישיבה בזה, אך יש מיעוטא דמיעוטא שיש להם את זה, זה אינטרנט, יש כל מיני סוגי כלים שיכולים להגיע מהם ולהתחבר אל האינטרנט זה "טרייף חזיר" זה עושה חורבן, חורבן ממש.

אנו פעם דיברנו על פלאפונים, זה יותר גרוע, האיסור הזה עדיין קיים, אבל אינטרנט זה "יהרג ואל יעבור"! כל אחד הינו אחראי על כך "כל ישראל ערבים זה לזה" כל אחד יש לו אחריות על חבירו שלא יהיה לו את הדבר הטרף הזה, שלא יהיה לו דבר שיש לו קשר ושייכות עם זה, צריך כל אחד לדבר בתקיפות אם הינו רואה מישהו שיש לו את זה, זה מתחיל באדם אחד ומתפשט לעוד עשר אנשים וממשיך ומחריב חדר שלם, דירה שלמה, בנין שלם. היצה"ר הוא פיקח והוא עובד יומם ולילה שיוכל להכניס דבר טמא בקרבינו.

זה חוב קדוש על כל אחד להיזהר ולהוכיח מי שיש לו את זה, הולכים אחר הרוב אבל לכזה מיעוט חיישינן מחמת כח ההשפעה שהינו נורא.

צריך כל אחד לגלות אם הוא יודע 'הוא אמינא' של כזה דבר.

 

 אנגלית

 here is another נקודה there is a טמא'דיגע machine Internet i don't know what it is

but i know what it brings about it brings out a חורבן.

every ?????? that is connected to the Internet its possible to see the?????? Internet.

its חמור ביותר its a חוב on everyone of us even those who are not here its to be given over to them also

the חומרא of Internet it shouldnt be in our surroundings and too have any שייכות to the Internet.

true people have פרנסה from it but its true its more then מצוה הבא בעבירה its יהרוג ועל יעבור ממש

everyone has to keep his eyes open to know if anyone has in his ד' אמות this טמא'דיג machine

here its ספק לחומרא its a ספק דאורייתא שהמזיק דאורייתא the שכר for erasing the internet from our שטח

from our dorm rooms and from the apartments its a חוב גמור

תרגום (חפשי) מאנגלית

יש עוד נקודה. יש כלי טמא שנקרא אינטרנט שמביא חורבן. כל כלי שמקושר לאינטרנט זה חמור ביותר. וחוב על כל אחד להעביר גם לחביריו שאינם נמצאים פה, ולומר להם את החומרה של האינטרנט שלא יהיה בסביבתנו שום קשר ושייכות לאינטרנט.

ואמת היא שיש שמתפרנסים מזה, אבל זה טרף, וזה יותר גרוע ממצוה הבאה בעבירה, אלא עבירה ממש!

וכל אחד צריך לדעת בד' אמות שלו אם נמצא בסביבתו כלי טמא זה, וספק לחומרא.

זה ספק דאורייתא, ומזיק דאורייתא! ושכר מחיית האינטרנט מהדירות גדול וחיוב גמור לסלקם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>