אל תגיד לי מה לעשות. אני אוהב פועלים ערבים.

אל תגיד לי מה לעשות. אני אוהב פועלים ערבים.

ההתקפה נחתה מכיוון בלתי צפוי. האברך סובב את ראשו לעבר מקור הקול, תוך שהוא מהדק את אחיזתו בדף העמוס בחתימות.

"תגיד לי, אתה לא חושב שזו גוזמה? למי זה נוגע מה שיש לי בתוך הבית. הנה, אני לא חותם, תעשה משהו. ושלא תחשוב שיש לי אינטרנט פרוץ, מזמן יש לי סינון, לא משנה איזה, אם אתה דוקא רוצה רמז אז תחפש בשבעת המינים, לי מספיק לחסום עם זה ואף אחד לא יגיד לי מה לעשות".

"סליחה, אבל אני לא מבין על איזה נושא אתה מדבר".

"מה פירוש איזה נושא", הוא כמעט צעק, "על הדף הזה שביד שלך, של ההחתמה שאתם מחתימים את תושבי השכונה".

"אנחנו? מחתימים?? כנראה שיש כאן איזו שהיא טעות. אם תרצה לברר ביחד איפה הטעות, תצטרך לשמוע קודם סיפור מענין".

"נו"…

"באחת השכונות בעיר, יש בית כנסת שסמוך לפתחו קיימת תחנת איסוף מרכזית לפועלים ערביים. לאחר הפיגוע בהר נוף, החלה התארגנות בין המתפללים לקניית דלתות ממוגנות שייפתחו על ידי קוד סודי. אחד המתפללים החל להסתובב ולהחתים את כל מי שרוצה להשתתף בקניית הדלתות. כולם התאגדו סביב הרעיון וחתמו, מלבד אחד שהיה נוהג להתפלל בסמוך לפתח כי "שם יש אויר צח". הוא הסתובב ממורמר ונאם באזני כל מי שרצה או לא רצה לשמוע, "אני רוצה דלת פתוחה, תנו לי לנשום אויר ותפסיקו את ההחתמות האלו. אני לא חותם, תעשו משהו. ואם תינעלו בפנים עם הדלתות הממוגנות שלכם, אני אעמוד בחוץ ואצטרף לתפילה מהחלון, בשבילי מספיק לחסום עם השער של החצר"…

* * *

אנחנו לא מחתימים. אנחנו מתארגנים. בונים לעצמנו חומה מסביב לבתים. מי שיכנס מבעד לחומה, יכנס, ומי שיפרוש מהציבור ישאר בחוץ, בעולם החשוף לכל הפגעים הרעים.

בעבר נבנתה חומה סביב בתי הציבור החרדי. בשטח המוגן נכנסו כל הבתים הנקיים מטלוויזיה, עיתונות חילונית, ושאר מרעין בישין.

השטן השקיע מאמצי על לבקוע את החומה הזו. הוא פיתח מערך של רשת וירטואלית שיכולה לחדור דרך קירות הבית השמור ביותר. במהלך מתוחכם, הוא עבד, צעד אחר צעד, להכניס אותה גם לבתים משלנו.

והוא הצליח.      הוא השיג את הבלתי יאמן, להחדיר לבתים כשרים את כל הזוהמה המצויה על פני תבל.

ולא נחה דעתו עד שהכניס את כל התועבות למכשירים קטנים שנכנסים לתוך הכיס, והפך את שבוייו לזמינים ונגישים עשרים וארבע שעות לתכנים החמורים.

מחריד לחשוב על הקרבנות שהוא הצליח להפיל. מאות משפחות נפלאות התרסקו. אלפי יהודים שברובם נראים כלפי חוץ משלנו, ומוחם וליבם שבוי ברשת הטומאה.

החומה הישנה נחרבה! כשיש מנהרות טרור תת קרקעיות לתוך הישוב, אין משמעות לגדר…

* * *

אנחנו מתארגנים כעת – תושבי השכונה בראשות הרבנים – לבנות חומה חדשה. חומה בלתי חדירה, שתקיף רק את מי שלא יהא חשש שקיימות אצלו "מנהרות"…

מדובר כאן במהלך היסטורי שייחקק לדורות.

הציבור החרדי זה כאן. מהחומה ולפנים. בלי אינטרנט פרוץ ובלי מכשירים טמאים.

להישאר מחוץ לחומה, פירושו להתנתק מהציבור החרדי ולהישאר בדד בעולם המסוכן והמזוהם. התוצאות של ההישארות בעולם שבחוץ לא תמיד ניכרות מיידית, לפעמים רואים אותם לאחר שנים על הילדים.

לכולנו איכפת מעצמינו וממשפחתינו, כולנו עושים את המירב בשביל ילדינו. ניכנס יחד עם כלל הציבור למרחב המוגן ונינצל מהפגעים הנוראיים שבחוץ.

* * *

החומה הולכת ונבנית. מאות משפחות משכונתנו כבר חתמו. אצלינו הונחה אבן הפינה והדבר תופס תאוצה ומתפשט לשכונות נוספות.

כשיבוא המשיח במהרה לבנות את ירושלים בנין עולם, מי יודע איזו משמעות תהיה אז לחומה הקדושה שנבנית כעת סביב הבתים הנקיים שבשכונות ירושלים.

יראי ד' נדברים כעת איש אל רעהו וממלאים את רשימת החתימות, ובאותה שעה מתמלאת רשימה עם אותם שמות בספר הזיכרון שלפניו ית'.

איננו יכולים לדעת אילו השלכות תהיינה לרשימה הזו שלמעלה. דבר אחד ברור, שמאד לא כדאי לקחת סיכון ולהישאר מחוץ לרשימה.

בספרים הק' מדובר על תהליך הבירור הגורלי שיהיה באחרית הימים. שחלילה לא יקרה שבשביל חוסר נוחות מסויימת אדם יברור את עצמו בידיים מצד הקדושה לצד השני רח"ל.

הבחירה כאן גורלית. בידינו – תושבי השכונה – רק לעמוד ולבקש מכל אחד ואחד, אנחנו רוצים אותך איתנו, עם כל הציבור, בתוך השטח הנקי והמוגן מהפגעים הרוחניים והגשמיים,

אל נא תישאר בחוץ…

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>